Hokejová sezóna skončila, bohužel

Vzhledem k okolnostem v posledních dnech včera přišla očekávaná zpráva, že se letošní ročník Tipsport Extraligy nedohraje. Bohužel. Bohužel nepíšu jen pro absenci hokeje jako takového, ale i proto, že jsem letos hodně věřil v titul. Nechtěl jsem nic zakřiknout, takže to nebylo moc ventilováno, ale když jsem viděl několik tréninků, přístup trenérů a celkovou náladu, měl jsem velmi dobrý pocit. Jak by to doopravdy dopadlo se však bohužel už nedozvíme. 

Sparta prošla velkou obměnou (opět) před sezónou a vlastně i v jejím průběhu. Vinou zranění a odchodů Poláška a Ďalogy Sparta zbrojila ještě těsně před koncem přestupového období. Musela. Koistinen vyloženě nezklamal ,ale stihl jen sedm zápasů a zapsal jeden kanadský bod. Jeho angažmá mu prodloužení smlouvy podle očekávání nepřineslo a tak už sbalil fidlátka a je na cestě do Finska. Podle spekulací finských médií by měl zamířit do HPK Hämeenlinna. Změna se také udála na trenérské pozici. Odvolaného Kruppa (který už trénuje Kolín nad Rýnem) nahradilo duo Hořava s Jandačem. Po nástupu trenéra Hořavy Sparta získala 19 z 27 možných bodů a nakonec obsadila třetí místo po základní části. Zatím není nic potvrzené, ale právě toto pořadí by nám mělo zařídit start v příštím ročníku Ligy Mistrů. Naprosto stejně totiž postupovali například v Německu, kde ročník anulovali a není tedy znám mistr, konečné pořadí po ZČ však poslouží jako klíč k postupu do LM.

Nyní trošku statistiky

Nejproduktivnějším hráčem týmu se stal Lukáš Pech, který zaznamenal 39 bodů (11+28), což ho v konečném bodování řadí na 14. místo celé Extraligy. Je zároveň jedním ze 4 železných mužů, kteří odehráli všech 52 utkání (dále také Lukáš Rousek, Robert Říčka a Matúš Sukeľ). Nejlepším střelcem týmu se stal Michal Řepík, kapitán mužstva s 23 brankami (celkově 6. v rámci Extraligy). Za Spartu letos naskočilo do pole celkem 36 hráčů a hned 16 z nich bylo mladších 24 let. Šanci tak dostali také naši junioři a hráči na střídavé starty. Mezi obránci vévodil Tomáš Pavelka, který nasbíral 28 bodů (5+23) a obsadil celkové 4. místo v bodování obránců. Nutno dodat, že ve sparťanském dresu ale stihl jen 18 zápasů (0+9). Nejvíce vítězných branek (5) zařídil Lukáš Rousek, který se dělí s dalšími deseti hráči o druhé místo v tabulce vítězných branek celé Extraligy. Mimochodem stejný počet zapsal také Kevin Klíma, toho času v Mountfieldu HK.

Matěj Machovský stihl odchytat o 10 zápasů více než Jakub Sedláček a celkově v rámci % úspěšnosti zákroků obsadil 11. místo (Sedláček 17.).

Co příští sezóna?

Nyní už se ale musíme dívat směrem dopředu na další sezónu. Pevně věřím, že začne v plánovaném termínu. Otázkou bude jak moc se tým obmění. Narozdíl od minulých dvou sezón velkou obměnu nepotřebuje, základní kostra týmu má stále platné smlouvy (Machovský 2021, Pech 2021, Řepík 2023, Jurčina 2021, Rousek 2021, Tomášek 2022, Forman 2022, Dvořák 2022). Hráči jako Košťálek (podepsal v roce 2018) a Kvapil (2019) podepsali víceleté smlouvy, předpokoládám tedy, že jim stále běží i pro příští sezónu, stejně jako mladá naděje David Vitouch. Vyhledávání platnosti smluv ale není jednoduchá disciplína a u spousty hráčů se mi to nepovedlo dohledat. Je tak otázka, jestli budou pokračovat například Sedláček, Pavelka, Buchtele a další. Otazník samozřejmě visí také nad Danielem Přibylem, kterého jsem viděl v tréninku, ale podrobnější info nemám. Hráči mají podepsané smlouvy do 30.4., takže předpokládám, že už v květnu budeme moudřejší.

Pokud vám unikl některý z našich hokejových podcastů, určitě to napravte!

1. díl Hokejového Podcastu Sparťanských Novin – Petr Ton & Michal Dusík

2. díl Hokejového Podcastu Sparťanských Novin – František Výborný & Igor Němec

3. díl Hokejového Podcastu Sparťanských Novin – Lukáš & Martin ROUSKOVI

Logo hokejového podcastu

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments