Krupp odvolaný, přijde Hořava?

Když jsem včera pozoroval hokejový trénink pod vedením trenérů Kruppa a Nedvěda, nenapadlo mě, že sleduju ten jejich vůbec poslední. Jisté zvěsti jsem sice slyšel, vedení nemohlo být s posledními výkony spokojeno, ale tak razantní krok jsem nečekal. Kuloáry se šíří, že novým trenérem by se měl už zítra stát Miloslav Hořava st. 

Kdo je Uwe Krupp myslím nemusím říkat, zmíním alespoň jak na mě působil. Charismatický, jistý a vždy do puntíku přesný ve svém hodnocení. Neschovával se za fráze, nejmenoval jednotlivce, kteří udělali chybu. Ale také hlavně v posledních týdnech až moc klidný na střídačce, spíš bych řekl rezignovaný. Nejsem zastáncem toho, že když se nedaří má trenér rozkopat koš a všechny seřvat, ale jistá forma motivace, nabuzení mi tam chyběla. Možná se děla v kabině, kam mé oko nedohlédne, ale na střídačce to tak nebylo.

Obrana

Určitě nejpalčivější část naší sestavy. V sezóně jsme vyzkoušeli celkem patnáct beků, což je hodně vysoké číslo. Zpětně si nemyslím, že tah s dočasnými smlouvami byla dobrá volba, protože absence Ďalogy byla znát okamžitě a Poláška vlastně také. Ten se mi tolik nelíbil, přesto po jeho odchodu šla hra obrany dolů. Sestava se buduje pár měsíců, odejdou dva stěžejní hráči, což Polášek i Ďaloga bezesporu byli (oba v průměru přes 19 minut TOI na zápas) a musíte to budovat znovu. Nejde jen o dva obránce, ale také o dva obránce z první přesilovkové formace a také dva z první čtveřice do oslabení. Přišel Jurčina, který se okamžitě prosadil, jenže přišlo zranění a i on pár zápasů chyběl. Celkově zranění bylo letos hodně, speciálně v obraně. Pro utkání s Pardubicemi museli být dokonce povoláni Pohl s Jeřábkem.

Vedení zaregovalo příchodem Koistinena, který má po pěti zápasech enormní herní vytížení (24:42 TOI!). U něj je ještě brzy na hodnocení, ale co jsem měl možnost si vyslechnout tak je tahounem v kabině a okamžitě zapadl. Stálicí sestavy je Blain, který se zaměřil spíš na defenzívu, ale přišlo mi, že trošku postrádá sebevědomí. Ostatně to lze říct skoro o všech našich obráncích. Místo překvapivé přihrávky nebo průniku do útočného pásma volí nahození, často zbrkle a je z toho ztráta. Košťálek má výborná ofenzivní čísla a právem si vysloužil pozvánku do reprezentace na Švédské hry. Kalina měl zápas blbec proti Liberci a nebylo to poprvé. Podle mě měl být stažen i kdyby se mělo dohrávat jen na šest beků. Dvořák měl několik záblesků, kdy mi přišlo, že hraje v reprezentační formě, ale opět trošku uvadl. U něj se také už tři roky čeká, kdy už konečně prodá obrovský talent.

Celkově je asi s podivem, že právě s obranou fází jsme měli největší problémy, když naši oba trenéři byli obránci. Problém je hlavně v čištění prostoru před vlastní brankou, v rozehrávce, ale i v přechodu do útočného pásma. Při jedné brance Liberce nechápu, že náš obránce tlačí hráče Liberce do naší branky. Má ho přeci tlačit mimo ní.

Fyzická kondice

Nejsem expertem na fyzickou připravenost, ale předevších v posledních zápasech mi přišlo, že jsme tahali výrazně za kratší konec. Byli jsme pomalejší, méně důrazní a všude pozdě. Může to být samozřejmě hlavou a nechci nikomu sahat do svědomí, ale přejel nás fyzicky nejen Liberec, ale třeba i Pardubice.

Co dál?

Že vedení ani fanoušci nejsou spokojeni bylo jasné, sám jsem psal, že tým potřebuje impuls. Jestli právě tento impuls pomůže, to ukáže až čas. Několik zdrojů mi potvrdilo, že novým trenérem by měl být Miloslav Hořava st.. Ten už Spartu jednou vedl a to v sezóně 2010/11. Bylo z toho 12. místo. Upřímně touhle variantou nadšen vůbec nejsem. Nelíbí se mi, jakým stylem týmy pod Hořavou hrají. Hořava preferuje hodně defenzivní blok, pro diváky dost nezáživný hokej, ale na druhou stranu, když se podívám kolik branek dostáváme, možná právě tohle potřebujeme!?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments