Trenéři věří mládeži. Jak si vedou sparťanští mladíci?

Sparta věří mládeži. Ano, může se zdát, že Sparta má ve svém kádru pouze hráče se zvučnou minulostí nebo nadějné hvězdy s dobrou perspektivou, které teprve nakouknou do velkého světa hokeje. Ač se v létě vybudoval na Spartě silný tým, s odstupem času se ukázalo, že i Sparta, jako tradiční hokejová značka po celé Evropě, umí zařadit do svého A-týmu hned několik svých mládežníků.

Na začátku sezony to vypadalo, že v týmu, který vede německý kouč Uwe Krupp, má každý zkušenější hráč své místo. Ne, nebylo to způsobeno neúspěchem v minulé sezoně. Sparťané se dlouhodobě spoléhají na zkušenější hráče a koncepce mužstva závisí především na nich. Pražané měli v minulých sezonách v rámci české nejvyšší soutěže svůj věkový průměr spíše vyšší. Musíme však zmínit, že v uplynulém ročníku jejich obrana patřila k těm nejmladším.

Mladíci zaskočili při zraněních a osvědčili se

Start druhé poloviny soutěže nebyl pro náš tým příliš moc povedený. Možná to bylo zaviněno i tím, že sparťané v prosinci nevyhráli jediný zápas na venkovních stadionech a od listopadu si na další bodový úspěch museli počkat do nového roku. Zhruba před měsícem dostali svou šanci zahrát si v mužstvu také mladí hráči, kteří se stále pohybují na hranici mezi dospělým a juniorským hokejem. Dokáží se už nyní v tak mladém věku popasovat s nelehkou výzvou?

Spartě se v průběhu sezony zranilo několik klíčových hráčů, a pro některé čekatele se tak uvolnilo pár míst v sestavě. Do prvního mužstva se podívala řada mladých hráčů. Z prvoligové Kadaně byl povolán mladý bek Daniel Poizl, z Prostějova zase dorazil obránce Martin Jandus. Potřebovali trenéři jen zacelit vzniklé mezery nebo si hráči opravdu řekli o svou šanci svými výkony? Dá se říct, že obojí je pravda. Ve finále mohou být spokojeni jak trenéři, tak mladí.

Grafika: Sparťanské Noviny

Čerství otloukánci mají v A-týmu velkou výhodu. Asistent trenéra Jaroslav Nedvěd má totiž za sebou působení u sparťanské mládeže, konkrétně u tehdejšího mladšího dorostu, se kterým dvakrát po sobě slavil mistrovský titul. Jeho zkušenosti a rady se nikdy neztratí a mladíci ve sparťanském dresu jsou rádi, že ho mají vedle sebe, nebo respektive nad sebou při zápasech.

Nejen starty, ale i slušný ice time

Důvěru mladým hráčům od trenérů dokládá fakt, že mladíci dostali během svého pobytu na ledě celkem slušný ice time. Útočník David Vitouch už překročil hranici šedesáti odehraných minut, jeho parťák Vojtěch Kropáček měl za dva odehrané zápasy na kontě přes deset minut. Obhájí si tedy své postavení dravé mládí nebo v závěru sezony dostane přednost zkušenost? Zvolili trenéři dobře a jsou mladí dost schopní na to, aby mohli konkurovat starším hráčům?

 

Zdroj titulní fotky: HC Sparta Praha

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments