Slavíme první rok!

1. výročí

31.7. je oficiálně datum, kdy Sparťanské Noviny vznikly, tedy byla zaregistrovaná doména, ale až 13.8. zde vyšel první článek. Právě toto datum beru jako start Novin. Začátky byly jako u každého jiného projektu, jeden nadšenec, 120 sledujících na facebooku a 38 čtenářů prvního článku. Za ten rok se toho ale povedlo opravdu hodně. 

Díky redakci!

Chtěl bych využít této přiležitosti a poděkovat celé redakci, která stejně jako já Novinám věnuje několik hodin denně. Jmenovitě potom hlasu našeho podcastu a velkému optimistovi Vláďovi Dobrovolnému. Dalšímu pravidelnému členovi sestavy podcastu a vrchnímu střihači Martinu Tomášovi. Tomáš Kohlman zase obstarává reporty, Bielsista taktické rozbory a Michal Pastva předzápasové články. Zároveň děkuji Kryštofu Friedovi za novou grafiku, která je parádní, a Standovi Holému za pomoc s grafikou do taktických rozborů a snad i za další účast v podcastu v budoucnu. Také ostatním za postřehy z našeho interního megachatu, odkud často čerpám infa do příspěvků.

Od rozhovorů přes rozbory k podcastu a kalendáři.

Povedlo se rozjet několik projektů. Pokračují rozhovory, taktické rozbory a také podcast. Jsem rád, že jsme spustili Kalendář sparťana, který byl na webu od začátku, ale nestíhal jsem ho plnit. Původní myšlenka totiž byla mít všechny oddíly Sparty v jednom kalendáři, aby když se probudím a budu chtít jít podpořit Spartu, jen se podívám, kde dnes Sparta hraje. Nyní se podařilo zprovoznit přehledný kalendář pro A i B tým, dorost a ženy ve fotbale a také hokejový tým. Chceme postupně přidávat i další sporty, ale s možností, aby si uživatelé mohli vybrat, co chtějí sledovat.

Podcastu věnujeme poměrně dost času a snažíme se i o slušnou technickou úroveň. Tam však nyní trošku bojujeme s vybavením a musíme opět řešit, jak budeme nahrávat další díly. Aktuální nahrávací zařízení máme zapůjčeno, je na technologické výši, ale zároveň poměrně dost drahé. Bylo nám nabídnuto k odkoupení, ale částka 12 000 Kč je aktuálně mimo naše možnosti. To jen čistě pro Vaši představu.

Podpoříte nás?

I proto jsme přemýšleli, jak si říct o Vaši podporu. Do této chvíle web a vše s ním spojené financuju já. Děláme vše nezávisle, Sparta, ani nikdo další nás finančně nepodporuje. Redaktoři a ostatní, co se na webu podílejí, dělají vše nezištně. Na tom se nic nemění, ale pokud máme udržet a nebo ještě pozvednout nastavenou laťku, obracíme se na Vás. Přidáváme možnost dobrovolného příspěvku, který nám můžete zaslat na bankovní účet, případně na paypal a podpořit tak projekt Sparťanských Novin. S touto možností jsem hodně otálel a zmiňoval jsem to i v podcastu Srdce ze železa s Lukášem Pečeně na Letné, že se trošku obávám reakcí. Nechci, aby to někdo považoval za žebrotu, nebo že si chceme namastit kapsy, ale každý den nad projektem trávíme hodiny. Ať už sledováním aktuálního dění a psaním příspěvků a článků, přípravou a tvorbou podcastů i taktických rozborů. Cestujeme také za respondenty na rozhovory, něco nás stojí aktuální technika a samozřejmě samotný provoz webu.

SoundCloud, animované taktické rozbory?

Chcete ocenit naši práci a investovaný čas, pomoci nám v rozvoji celého projektu a vzniku dalších rubrik? Přáli byste si třeba návrat podcastu na SoundCloud? Ani ten není zdarma a Vaše podpora by nám pomohla ho případně obnovit.
Taktické rozbory bychom v budoucnu chtěli zkusit oživit animacemi a i k získání programu pro jejich tvorbu by nám Vaše podpora mohla pomoct.
Za každý zaslaný příspěvek moc děkujeme!

Zároveň chystáme akci na kickstarter, kde nás budete moct podpořit a ještě za to něco dostat. Kampaň by se měla spustit někdy v září a snad vám udělá také radost a nám pomůže.

Díky Vám!

Děkujeme Vám za první prožitý rok s naší společnou sportovní vášní. Spartou. Děkujeme za podporu, ohlasy, chválu i konstruktivní kritiku. Budeme se snažit Vám nadále přinášet zavedený servis a věříme, že další roky projektu Sparťanských Novin budou minimálně stejně úspěšné jako ten první.

Podpořit nás můžete libovolnou částkou na náš účet:           309820656/0300

Nebo na náš paypal:                                                                 

K platbě můžete použít také QR kód:

 

Redakce Sparťanských Novin

3.8 5 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Most Voted
Nejnovější Nejstarší
Inline Feedbacks
View all comments
Lukáš
Lukáš
4 let před

Zdravím, když občas vidím, kolik jsou schopný lidi naposílat streamerum a teď už i youtuberum, tak by lidi takto kvalitní obsah podpořit mohli… Aspoň v to věřím, protože mě osobně velice bavíte. Diky moc!

Roman
Roman
4 let před

Rád podpořím, děláte to skvěle. Myslím si , že by vás měla v první řadě podpořit Sparta- za to co pro ní = nás děláte. K výročí přeju nám spoustu zajímavých článků, podcastů atd. A hlavně jsem zvědavější s čím novým zase přijdete 🌞