Hokejová Sparta zaše šlape a Uwe Krupp je už zase dobrý trenér

Ne, nerýpu do Sparty, ale do novinářů, kteří po pár kolech začali spekulovat o kývající se židli pod německým trenérem. Tak jako si nemyslím, že aktuálně hraje Sparta bezchybně, tak jsem si nemyslel, že na začátku sezóny hrála špatně. Je třeba si uvědomit, že los pro prvních 5 kol byl snad historicky vůbec nejtěžší. Sparta se totiž potkala se čtyřmi posledními semifinalisty a Kometou. Jen dvě utkání z prvních pěti odehrála doma, dvě dovedla do prodloužení a jedno vyhrála.
 
Říjnový program už je přeci jen snesitelnější, i když Sparta hraje ještě čtyři zápasy venku, kde se jí moc nedaří. První tři odehrané zápasy však znamenají 8 bodů a to se jelo do Varů, do Boleslavi, která letos hraje hezký hokej, a do Zlína, kde to je vždy hlavně boj. Co tedy Sparta tak diametrálního změnila?
 

Tak zaprvé se rozchytal Machovský. Za poslední 3 zápasy pustil za svá záda jen 4 branky a především ve Zlíně na něj šla kanonáda (49 střel). Nicméně jen 33% z nich šlo z nebezpečného prostoru mezi kruhy. Hodně pomohlo, že se vrátil po zranění nejvytíženější z beků Jan Košťálek. Beci navíc dobře čistí prostor před Machovským, takže ubylo střel z nejnebezpečnější vzdálenosti.

Střelba Mladé Boleslavi
Střelba Karlových Varů
Střelba Zlína
Jestli jsme vyzdvihli obranu, musíme pochválit také útok. Jsme nebezpeční a především kvůli Růžičkovi v brance Boleslavi jsme nebrali všechny tři body. Celkem devatenáct našich hráčů se letos zapsalo alespoň jedním kanadským bodem, první body zapsal i Honza Buchtele a navrátilec David Tomášek. Petr Kalina s Lukášem Rouskem drží úctyhodný průměr úspěšnosti střel (40%), když oba na své 2 branky potřebovali jen 5 střel. Tím neglorifikuju aktuální výsledky, ale v hokeji je základní část dlouhá a chleba se láme až v Play Off. Počkejme tedy s dalšími soudy alespoň do poloviny soutěže.
 
Další zápas čeká naši družinu už dnes ve Vítkovicích (O2 TV Sport) a příští úterý potom před kamerami ČT Sport přivítáme Litvínov.
Titulní foto: HC Sparta Praha

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments