Představení nové posily – Ondřej Čelůstka

Rodák ze Zlína, který čerstvě dovršil věku 31 let, přichází jako volný hráč. Po pěti letech mu skončila smlouva v tureckém Antalyasporu. Čelůstka si ve své kariéře vyzkoušel angažmá v Itálii, Turecku, Anglii i Německu. Nyní se stává posilou AC Sparta Praha.

Primárně pravý stoper, který však třeba v Sunderlandu nebo Trabzonsporu odehrál sezóny i jako pravý bek. Několikrát dokonce alternoval i na levém beku a samozřejmě zvládne i pozici levého stopera. Velmi stabilní výkony v reprezentaci, kde odehrál prakticky všechny zápasy od znovu nominace v roce 2018. Brankou proti Kosovu navíc posunul Čechy na Euro.

Třetí letní posila po Minčevovi a Holcovi

Čelůstka odehrál v posledním ročníku 24 ligových zápasů, přičemž v posledních kolech nenastoupil po vzájemné domluvě s klubem vzhledem ke končící smlouvě. Vstřelil jednu branku a obdržel tři žluté karty.

V průměrech na zápas potom:

🚑 1,08x fauloval a 0,46x byl faulován
⚽ 52/62 úspěšných dotyků míče (84%)
🥅 0,25 střel na branku
🔄 31/36 úspěšných přihrávek (85%)
🤼‍♂ 7/10 vyhraných soubojů (63%)
👥 2,9/4,4 vyhraných hlavičkových soubojů (65%)
🧙‍♂ 2 odebrané míče
⛔ 6 zachycených přihrávek

Sparta už o zkušeného obránce stála několikrát. Nejprve v roce 2015, kdy se dokonce na Letné sešel nejen s trenérem Ščasným, ale také členem představenstva Otavou a také s majitelem Danielem Křetínským. V přiloženém rozhovoru mluví Čelůstka velmi korektně, žádné narážky na svou slávistickou minulost. To stejné lze říct i o námluvách v roce 2019, kdy se sešel už s Tomášem Rosickým. Námluvy z Letné tak vyšly až napotřetí, tak ať se ti Ondro u nás daří a děláš nám jen radost!

Zdroj úvodní fotky: AC Sparta Praha

4.8 4 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Most Voted
Nejnovější Nejstarší
Inline Feedbacks
View all comments
Jarda Š.
Jarda Š.
11 měsíců před

Říkává se, že poturčenec je horší Turka. Takže by měl být horší než Semih Kaya. Doufejme, že to tak nebude a že se stane spolehlivým pilířem naší obrany.