Martin Minchev posílí Spartu

Martin Minchev

Sparta hlásí po brankáři Dominiku Holcovi druhou posilu pro příští sezónu. Tou se stává devatenáctiletý Martin Minchev. Bulharské pravonohé křídlo, případně útočník.
A my vám už nyní nabízíme jeho představení.

Martin Minchev se narodil ve městě Varna 22. dubna 2001 a v sedmi letech začínal s fotbalem v rámci mládežnické akademie klubu PFC Cherno More Varna, za který hraje dodnes a je jeho odchovancem. Je jedním z největších bulharských talentů současnosti. Vysokou míru zarputilosti a agresivity kombinuje s dobrým driblingem, umí též dobře vystřelit slabší levou nohou a zahrát obě křídla. Ligového debutu se dočkal den po svých šestnáctých narozeninách při vítězství svého týmu proti celku Lokomotiv Plovdiv, když šel na hřiště v 76. minutě a zápas skončil 3:2. Minchev se tak stal nejmladším fotbalistou, který za klub Cherno More kdy v lize nastoupil.

Během června 2017 absolvoval zkoušku v italském klubu Turín FC v rámci kategorie U17 a nastoupil do jednoho přátelského utkání, ve kterém dokonce vstřelil hattrick.

V prvním týmu PFC Cherno More Varna se začal více prosazovat během sezóny 2017/18 a první gól vstřelil 30. března 2018.

Mezi jeho přednosti patří dribling, agresivita, rychlost, hbitost a odvaha.
Ve svých devatenácti letech už nastoupil do 76 ligových utkání (4899 minut) za Cherno More, ve kterých zaznamenal 10 branek a 6 asistencí, a má i 3 starty za národní tým.
V letošní sezóně se v lize v pětadvaceti utkáních trefil šestkrát a za naplněním hodnoty svého xG zaostal pouze o dva góly.

Statistiky Martina Mincheva

V Česku už se ukázal

Martin Minchev samozřejmě prošel i mládežnickými reprezentacemi a v rámci Memoriálu Václava Ježka se v srpnu 2018 ukázal i v České republice s týmem Bulharska do 18 let. Ve Vrchlabí vstřelil 3 góly a byl vyhlášen hráčem turnaje.

V březnu 2019 byl díky dobré formě povolán už i do seniorské reprezentace Bulharska a svůj debut si odbyl 22. března v rámci kvalifikace na EURO 2020 proti Černé Hoře, kdy se dostal na hřiště v 82. minutě. Za Bulharsko nastoupil dokonce i do zápasu proti Česku.

Minchev, jehož jméno budeme vyslovovat [Minčev] zaujal v poslední době i kluby jako Anderlecht nebo Celtic či Fenerbahce. Věřme, že bude kvalitní posilou hlavně na křídelní pozice Sparty, na kterých tým trochu tlačí bota. Ať se ti u nás daří, Martine!