Vorel může být za dva tři roky zpátky na Letné jako jednička, nebo dvojka

Když jsme v podcastu kritizovali hned tři zkušené brankáře na soupisce, tahle otázka prostě musela padnout i v podcastu. Nakonec jsme ji nezařadili přímo do něj, ale sepsal jsem pár řádek po vysvětlení pochodu myšlenek přímo od Tomáše Rosického. 

Sparta oznámila příchod Dominika Holce a v týmu stále byl i Nita a Heča, první co mě napadlo – mladí brankáři se opět nedostanou ani na pozici trojky. Příchod Holce působil jako velký luxus.

Tomáš Rosický nám ale vysvětlil myšlenkový proces, který stál za příchodem Dominika Holce:

„Nita za mnou několikrát přišel s tím, že pokud nebude nadále chytat, bude chtít odejít. Když jsem si představil, že za mnou takhle zase přijde v září, nebo v říjnu, kdy vzhledem k posunutým kalendářům kvůli koroně končí přestupové okno a my eventuálně budeme moct hrát i tři soutěže, budeme pak nuceni s ohledem na blížící se konec transferového okna, kdy ceny za hráče rostou, zaplatit vysokou částku za gólmana. Navíc jsme nechtěli jít do rizika, že se na podzim ocitneme bez zkušené dvojky.

Začal jsem proto tuto případnou situaci řešit s Mariem Galinovičem. Ve finále rozhoduji já, ale také se bavím s největšími odborníky, na které můžu v rámci našich možností dosáhnout. Hlavní slovo u brankářů měl Mario Galinovič, ale nadále spolupracuju s Danielem Zítkou a také s Petrem Koubou, jejichž názoru si velmi vážím.

Začal proces hledání, do kterého mi svůj názor poskytli všichni zmínění. Měli jsme připraveno několik jmen a Dominik Holec z tohoto procesu vyšel nejlépe. V nejužším finále, jestli to jde takhle říct, jsme měli jednoho Čecha, Slováka a brankáře ze zahraničí.“

V kontextu tohoto příchodu se řešila také budoucnost Vojtěcha Vorla, který loni prodloužil na Letné smlouvu.

„Zpětná vazba od Maria i Dana a Petra byla, že Vorlis (Vojtěch Vorel) musí chytat. Dobře jsme ho zobchodovali do Budějovic, kde se počítá, že jedničkou bude tento rok Jarda Drobný a Vorlis by měl být jeho nástupcem, až Jarda skončí. Jak rychle a jestli vůbec, je samozřejmě už na něm. Pokud tento scénář nastane a bude chytat pravidelně, můžeme ho třeba za 2-3 roky koupit zpět jako jedničku či dvojku. Ve smlouvě máme vysoká procenta z případného prodeje a zároveň možnost zpětného odkupu.“

Uvidíme, jak se bude nadále vyvíjet situace okolo Florina Nity. Je možné, že přeci jen odejde, ale i když v týmu zůstane, Sparta půjde do sezóny se třemi kvalitními brankáři. Také budeme sledovat Vojtěcha Vorla, jak se mu bude na jihu Čech dařit. Možná neřekl na Letné poslední slovo.

Zdroj titulní fotky: AC Sparta Praha

 

Podpoříte nás?

5 4 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Most Voted
Nejnovější Nejstarší
Inline Feedbacks
View all comments
Jarda Š.
Jarda Š.
3 let před

No, co si budeme povídat, když se najednou uvolní zadarmo hráč, kterého skautujeme v dlouhodobějším výhledu, byla by škoda ho hned nevzít. Jinak Domino mohl skončit někde ve vzdálenější cizině nebo třeba ve Slavii, odkud už bychom ho těžko získali, až opravdu budeme potřebovat gólmana.