Trpělivost, trpělivost, trpělivost

Na začátku sezóny jsem psal text do magazínu Sparta Do Toho, že to bude chtít trpělivost. Sparťanský fanoušek je zkoušen posledních několik let právě z trpělivosti a není to jednoduché. Generace dnešních aktivních fanoušků (včetně mě) nepamatují doby temna a sestup do 2. ligy. Většinou si pamatují titulové sezóny, a i proto se nám současnost těžko kouše. Ani mně se aktuální situace ve fotbalové Spartě nelíbí a to jsem ve výrazech slušný, ale…
 
Spousta z vás připomíná jistě dobrou a koncepční práci Nezmara a Trpišovského. Vzpomenete si na jejich začátky? Připomenutí v tabulce níže. Prvních deset kol, 18 bodů a v sestavě třeba Jugas, Flo nebo Pokorný. A to Trpišovský přebíral tým, který půl roku předtím bral titul a neměl ani zdaleka tolik zraněných, kolik máme my.
Obrázek
Zdroj: @LukyACS (Twitter)
Trenér Jílek prostě musí dostat čas na nalezení správné sestavy, která se ustálí a bude kvalitní. I vzhledem ke kratší přípravě a nižšímu počtu přípravných zápasů musí hráče zkoušet na začátku ligy. Uroš Radakovič tu je přes rok, zasáhl do 34 utkání pod 4 různými trenéry a bohužel nepřesvědčil. Ani pod trenérem Jílkem, na což jsem docela spoléhal. Dostal i nyní svou dobu hájení, přesně jak trenér Jílek slíbil, že každý dostane. Sítem trenéra ale neprošel a pravděpodobně ho uvidíme v dresu Českých Budějovic, kde by měl nastupovat vedle zkušeného Sivoka. To si myslím, že mu může jen pomoct a uvidíme, jak na tom bude po návratu. 
 
Lukáš Štetina se mi moc líbil ještě v Dukle a byl jsem rád, když k nám přestoupil. V kádru je dokonce už dva roky, zažil na Letné pět trenérů a naskočil do 53 zápasů, ale oni on se nevyvaroval chyb a špatných výkonů. I jemu by hostování mohlo pomoct. Spekulovalo se o Teplicích, ale stát se může i to, že na Letné zůstane. 
 
Třetím, kdo by si měl hledat nové angažmá je Kaya. U něj hraje hlavní roli vysoká smlouva, která navíc na konci sezóny skončí. Pokud by tak měla opravdu přijít nabídka z Izraele, bylo by to ideální řešení pro všechny. Kaya totiž kromě prvního zápasu se Slováckem a epizodních pár minut na levém bekovi všechny zápasy odseděl na střídačce. 
 
Václav Jílek tak provedl nebo provede v následujících dnech řez kádru, který je potřeba. Jeho sítem tito hráči neprošli, byť dostali šanci. Respektujme to, dejme mu čas a prostor vytvořit stabilní tým. Nejsme s prominutím ani Olomouc ani Liberec. Nemůžeme čekat víc jak rok, jestli se nějaký hráč rozehraje. Doba hájení u zmíněných skončila, teď se musí ukázat ti, co si místo v kádru podle trenéra zaslouží. Nastolená cesta je správná, ale ani Guardiola nebo Klopp nezvládli změnit tým za tři měsíce do aktuálních mašin. A to měli naprosto jiné možnosti.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Most Voted
Nejnovější Nejstarší
Inline Feedbacks
View all comments
Petr
Petr
4 let před

Tady mám strach že pokud tu dlouhou šanci dostane, tak si zvykne na to že už nejsme TOP. Bohužel Sparta má s bidou na třetí místo. Faktor strachu jménem Sparta už není. Teď to funguje naopak každý si chce kopnout do slepého tuláka co hledá cestu.
Čest a slávu Spartě

Martin
Martin
4 let před

Když odejdou zmínění stopeři, zůstává jediný uschopněný Hancko. Lischka, Costa ani Panák nejsou ready – pravda, u Lischky a Costy se to snad brzy změní. Ale pořád – zbavit se 3 hráčů a mít jen 3, navíc levonohé stopery? Povolat Piška z béčka asi není teď správná cesta.

Závěr-jednoho určitě nechat!