Představení nové posily: obránce Radek Jeřábek

Radek Jeřábek

První a zatím jedinou posilou sparťanské defenzivy je Radek Jeřábek. Obránce, který se pomalu začleňuje mezi dospělé, podepsal v uplynulých týdnech se Spartou novou smlouvu a v nadcházející sezoně bude bojovat o svoji pozici v A-týmu.

Kariéra Radka Jeřábka:

Radek Jeřábek se narodil 21. dubna 1998 a je odchovancem sparťanského hokeje. V mládeži patřil mezi hráče s nízkým bodovým příspěvkem, nicméně i přesto byl velmi platným členem. Postupně se vypracoval v klíčového beka, kterého sparťanská kabina potřebovala.

V sezoně 2015/2016 se vyšvihl až do nejvyšší mládežnické kategorie Sparty, kde také prožil svoje dosavadní nejlepší období. Celkem patnácti body tehdy pomohl týmu do play off, kde později sparťané dokráčeli až do finále. V něm však nestačili na Třinec a brali nakonec cenné stříbrné medaile.

O rok později byl Jeřábek nominován na první větší akci národního týmu. S výběrem mládežnické reprezentace do devatenácti let naskočil do osmi utkání, v nichž si připsal dva body. Následující sezonu 2017/2018 strávil ještě ve sparťanské juniorce, avšak poprvé v kariéře si vyzkoušel také hokej v Chance lize, a dokonce i v A-týmu Sparty.

Chance Liga a poté návrat domů

Převážnou část sezony strávil Radek Jeřábek v prvoligových Litoměřicích, kde nastoupil k devětatřiceti duelům, v nichž nastřádal osm bodů za dva góly a šest asistencí. Mezi muži ve Spartě odehrál pouhý jeden zápas. Kromě toho působil také ve zmíněné juniorce, kam si vždy na chvíli odskočil.

Na podzim v roce 2018 dostal tento dvaadvacetiletý odchovanec Sparty velkou šanci v Chance lize. V Ústí nad Labem sehrál slušných třiatřicet zápasů s bilancí dvou gólů a devíti nahrávek. Mimo Slovan působil ještě ve Vsetíně, kam se před sezonou 2019/2020 natrvalo přesunul.

Odtud si během sezony znovu odskočil do A-týmu Sparty, které vypomohl ve třech zápasech. Ve Vsetíně na něj trenéři hodně spoléhali, alespoň podle minut strávených na ledě. Nyní v létě však vyslyšel vábení svého mateřského klubu, a tak se Jeřábek vrátil zpět do klubu svého srdce. Zaujme nové vedení svou hrou a zařadí se v nové sezoně do základní sestavy?

Zdroj titulní fotky: HC Sparta Praha

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments