Obrana Sparty: Kdo přijde posílit zadní řady?

Útok mají Pražané pospolu, avšak obrana Sparty zatím nedoznala velkých změn. Fanoušci sparťanského klubu tedy na první větší posilu stále čekají. Do zadních řad přišel zatím jen Radek Jeřábek, který je odchovancem sparťanského hokeje. Kdo ho bude následovat?

Tři slušné posily do útoku

Vedení sparťanského klubu se zpočátku znovuotevření přestupního okna soustředilo spíše na útočníky. Svoji budoucnost se Spartou se rozhodl spojit nadějný útočník Tomáš Šmerha, který zamířil do staronového prostředí. Není ovšem sám: Pražanům se také povedlo získat mladého Ladislava Zikmunda a naposledy Romana Horáka, současného reprezentačního útočníka.

Obranu vyztužil zatím pouze Radek Jeřábek, který za sebou nechal angažmá v prvoligovém Vsetíně, a od nové sezony se tak bude snažit probojovat se natrvalo do sparťanského kádru. Sparťané mají v současné chvíli na soupisce obránců deset hráčů včetně několik nadějných mládežníků. Mezi nimi figurují například Michael Krutil nebo Daniel Poizl, který si za áčko Sparty zahrál už v rámci minulého ročníku.

Čtyři klíčoví hráči v obraně pokračují

Vedení klubu si už s předstihem pojistilo kvarteto klíčových obránců, kteří budou dres Sparty oblékat i nadále. Jedná se o Tomáše Dvořáka, jenž stále hokejově kvete, nebo o Tomáše Pavelku, který má v kapse pár startů v reprezentaci a na kontě extraligový titul s Litvínovem. Dalšího, koho fanoušci uvidí prohánět se na ledě v rudém dresu, je zkušený bourák Milan Jurčina. Vedení se navíc podařilo udržet perspektivního Jana Košťálka, který neměl nouzi o jiné nabídky, avšak rozhodl se pokračovat ve Spartě.

Obrana Sparty tedy má slušně položené základy, nicméně i přesto se sparťané museli s příchodem 1. května vypořádat s několika ztrátami. Mezi nimi byl také kanadský obránce Jeremie Blain, který upřednostnil jinou nabídku z české ligy a od nadcházející sezony bude hájit dres Hradce Králové.

V současné době jsou na hráčském trhu zajímavá jména, což nemůže žádný extraligový tým nechat klidným. Podaří se sparťanům ulovit nějaké zajímavé jméno do obrany, které by zastávalo jednu z důležitých rolí a zacelilo vzniklé mezery po odchodech dvou zahraničích beků?

Zdroj titulní fotky: HC Sparta Praha

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments