Nová sezona, snový start. Komu se dařilo nejvíce?

Dva zápasy, plný počet bodů. Sparťanští fotbalisté v úvodních dvou duelech nové sezony nezaváhali a připravili svým fanouškům příjemný dárek. Pojďme se nyní společně poohlédnout za vykročením našeho týmu do nadcházející ligové sezony a zhodnotit, jak zapadla do kolektivu jedna z hlavních sparťanských posil.

Ohlédnutí za prvními zápasy:

Svěřenci trenéra Václava Kotala navázali na úspěšnou práci z konce uplynulého ročníku a hned na úvod porazili dva soupeře. Náš tým zahájil novou sezonu v Brně, kde v první půli vstřelil čtyři góly. Do statistik se však zapsali pouze tři střelci: Andreas Vindheim, Lukáš Juliš a Bořek Dočkal. Poslední zmiňovaný skóroval totiž dvakrát a uzavřel střeleckou listinu, alespoň tedy co se týče na straně Sparty.

Malou kaňkou na výkonu jeho mužstva byl druhý poločas, ve kterém, jak již několikrát zmínil trenér Letenských Václav Kotal, přišlo uspokojení. I přesto se však sparťanská defenziva poradila se soupeřovými útoky, a nakonec inkasovala pouze jeden gól. Hlavním pozitivem byla hra stoperů, kteří měli svůj podíl na vstřelených gólech.

Realizační tým hned od začátku nasadil do hry tři stopery, což přineslo ovoce. Vítěznou pohodu z prvního klání 4:1 si Letenští přenesli i domů proti Olomouci. A znovu u toho byla nadějná hvězda Lukáš Juliš. Sparťanský útočník vsítil hned dva góly a na prahu nové sezony má na kontě už tři přesné trefy. I díky němu Pražané svého soka porazili přesvědčivě 3:0.

Suma sumárum – v konečném součtu náš tým za dvě utkání nastřílel sedm branek a pouze jednou inkasoval. Na domácí půdě je sparťanská obrana zatím neprůstřelná. Takový vstup jsme zkrátka dlouho nezažili. Fanouškům zcela jistě nemohl uniknout ani fakt, že dres s eskem na prsou oblékla i nová letní posila Ondřej Čelůstka, který si nevedl špatně.

V této chvíli sparťané okupují druhé místo v průběžné tabulce se slušným skóre 7:1 a v dalším utkání zavítají na zelený pažit do Karviné. Dokáží udržet svoji neporazitelnost a připsat si další výhru?