Představení nové posily – Ondřej Čelůstka

Rodák ze Zlína, který čerstvě dovršil věku 31 let, přichází jako volný hráč. Po pěti letech mu skončila smlouva v tureckém Antalyasporu. Čelůstka si ve své kariéře vyzkoušel angažmá v Itálii, Turecku, Anglii i Německu. Nyní se stává posilou AC Sparta Praha.

Primárně pravý stoper, který však třeba v Sunderlandu nebo Trabzonsporu odehrál sezóny i jako pravý bek. Několikrát dokonce alternoval i na levém beku a samozřejmě zvládne i pozici levého stopera. Velmi stabilní výkony v reprezentaci, kde odehrál prakticky všechny zápasy od znovu nominace v roce 2018. Brankou proti Kosovu navíc posunul Čechy na Euro.

Třetí letní posila po Minčevovi a Holcovi

Čelůstka odehrál v posledním ročníku 24 ligových zápasů, přičemž v posledních kolech nenastoupil po vzájemné domluvě s klubem vzhledem ke končící smlouvě. Vstřelil jednu branku a obdržel tři žluté karty.

V průměrech na zápas potom:

🚑 1,08x fauloval a 0,46x byl faulován
⚽ 52/62 úspěšných dotyků míče (84%)
🥅 0,25 střel na branku
🔄 31/36 úspěšných přihrávek (85%)
🤼‍♂ 7/10 vyhraných soubojů (63%)
👥 2,9/4,4 vyhraných hlavičkových soubojů (65%)
🧙‍♂ 2 odebrané míče
⛔ 6 zachycených přihrávek

Sparta už o zkušeného obránce stála několikrát. Nejprve v roce 2015, kdy se dokonce na Letné sešel nejen s trenérem Ščasným, ale také členem představenstva Otavou a také s majitelem Danielem Křetínským. V přiloženém rozhovoru mluví Čelůstka velmi korektně, žádné narážky na svou slávistickou minulost. To stejné lze říct i o námluvách v roce 2019, kdy se sešel už s Tomášem Rosickým. Námluvy z Letné tak vyšly až napotřetí, tak ať se ti Ondro u nás daří a děláš nám jen radost!

Zdroj úvodní fotky: AC Sparta Praha

4.8 4 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Most Voted
Nejnovější Nejstarší
Inline Feedbacks
View all comments
Jarda Š.
Jarda Š.
3 let před

Říkává se, že poturčenec je horší Turka. Takže by měl být horší než Semih Kaya. Doufejme, že to tak nebude a že se stane spolehlivým pilířem naší obrany.