Našla Sparta vytouženého konstruktivního stopera?

Dávid Hancko, nová sparťanská posila, nastoupil poprvé od první minuty ve středu obrany. Jak si v zápase vedl? Získala konečně Sparta vysněného konstruktivního stopera?

Hancko zkompletoval v zápase 58 přihrávek, nejvíce z celého týmu, s úspěšností 83 %. Zároveň předvedl, že je na míči velmi jistý a má přehled ve hře.

Pojďme se zaměřit na některé z jeho akcí.

Často se v zápase pokoušel o přihrávku na Plavšiće, který si nabíhal do meziprostoru a jehož náběhy většinou zůstaly nezachyceny. Tato varianta skýtala možnost přihrávky do křídla na Hanouska, ale využita byla minimálně.

Baník hrál v rozestavení 4-4-2, ale Kuzmanović se často zatahoval hlouběji a stopeři Sparty měli hodně prostoru k vyvezení míče.

Opět akce Hancko – Plavšić, který si seběhl mezi řady a do meziprostoru, kde zůstal nebráněn. Stejně tak je na lajně volný Hanousek.

Hancko ale ukázal, že má přehled ve hře a výbornou kopací techniku, když dokázal najít Hanouska přihrávkou za obranu. Míč mířil do mezery, která vznikla tím, že se obránce Baníku vytáhl k Plavšićovi.

Sparta ukázala, jak přelstít situaci, když Baník napadá ve dvou útočnících. Krajní obránci Sparty byli vysoko, zatáhl se Mandjeck a Trávník. Hancko se roztáhl do šířky, Radaković na něj směřoval míč. Hancko poté míč přihrál Nitovi.

Rumunský brankář vylezl hodně z branky a míč Hanckovi vrátil. Sparta se opět dostala do početní výhody. Přihrávkou na křídlo se útočníci Baníku roztáhli a soustředili se na levém sparťanském křídle.

Slovenská posila pak našla osamoceného Mandjecka, který hru přenesl na Radakoviće.

Ten mohl sám postupovat s míčem, když se před ním otevřel prázdný prostor, neb napadající hráči byli přelstěni. Navíc měl na pravém křídle Trávníka, který mohl buď přihrávku přijmout, nebo si odskočit ještě více k lajně a pokusit se s sebou odtáhnout hráče Baníku stojícího na polovině hřiště a uvolnit tak pro Radakoviće ještě větší kus hřiště.

V další situaci opět uplatnil odchovanec Žiliny své schopnosti. Mohl si vybrat z několika možností.

Přihrát Trávníkovi? Velký risk, stahuje se k němu záložník Baníku. Přenést hru na pravé křídlo? Malá šance na úspěch. Ideální možností se tak ukázala býti přihrávka na osamoceného Haška ve středu pole.

K němu vystoupil baníkovský stoper, ale nedokázal míč odebrat.

Hašek ukázal výborný přehled a z prvního doteku našel přihrávkou Kozáka, který zůstal nehlídán, neboť stoper, který ho hlídal, napadal sparťanského záložníka. Kozák se však nacházel v ofsajdu a akce tak byla ukončena zvednutým praporkem pomezního rozhodčího.

Na této situaci se opět nabízí více možností přihrávky.

Hancko nakonec dobře zvolí přihrávku na Mandjecka, který je nikým nehlídán u středového kruhu.

O pár minut později byl opět v akci.

S míčem se dostal na soupeřovu polovinu, byl nikým neatakován, mohl se podívat a v klidu rozehrát. Povšiml si Haška, který si ukázal, kam míč chce.

Slovenský reprezentant ho výborným pasem našel, jenže Hašek pak akci pokazil a nedokázal přesně nacentrovat.

Přehled + dobrá kopací technika = přesná a chytrá rozehrávka.

Nabízí se mu Hanousek, jemuž by přihrála většina hráčů, ale jelikož se k němu přibližuje soupeř, dostal by se pod tlak a hrozila by ztráta. Hancko si všiml osamoceného Trávníka uprostřed hřiště.

Hezkou kolmicí ho našel a Sparta mohla přejít do rychlého útoku.

Hancko ukázal, že je nejenom dobrý na míči, ale dokáže i bránit.

Takto zastavil skluzem útok Slezanů.

Vydařená premiéra

V zápase absolvoval osm hlavičkových soubojů a pět z nich vyhrál, k tomu přidal jeden úspěšný driblink a sedm vystižených přihrávek. Odehrál velice podařený zápas a ukázal, že by mohl být tím stoperem, kterého Sparta hledá. Nutno ale dodat, že Baník Spartu moc neprověřil a teprve další zápasy ukáží, zda-li dokáže nová posila z Fiorentiny podávat dobré výkony pravidelně. Na závěr musím přidat, že by byla obrovská škoda, kdyby se přesunul na levý kraj obrany, protože svými schopnostmi, hlavně v rozehrávce, může být pro Spartu nesmírně cenný.

Jako bonus ještě gif, který demonstruje jeho sebevědomí, přehled i techniku. Obrovský risk, který ale vyšel.

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments