Měníme zase koncepci?

Po svém nástupu do role Sportovního ředitele Tomáš Rosický prohlásil několik důležitých dílků do mozaiky v rámci nové koncepce, kterou chce na Spartě razit. Tedy přivádět mladé a hladové hráče, kteří se chtějí zlepšovat.

I proto veřejnost tak nějak chápala, když se oznámily příchody například Součka nebo Polidara. Můžeme jen spekulovat, jestli náhodou na Strahově nejsou minimálně srovnatelní hráči, ale to bychom se dostali zase do jiné úvahy.

Přiznám se, že mně se sázka na mládí, které ale má svoji kvalitu, líbí. Hráč nemůže hrát jen proto, že je mladý, ale musí svou kvalitu prokázat i na hřišti. Sparta měla v loňské sezóně pravidelně jednu z nejmladších sestav s průměrem okolo 24 let. Tahle cesta se mi velmi zamlouvá. Na druhou stranu pak ale nechci slyšet od trenéra, že se týmu nedaří, protože hráči nemají zkušenosti a jsou mladí. To se samozřejmě netýká trenéra Kotala.

Uvědomuju si, že tohle je stále čirá spekulace a nic z toho není 100% potvrzené a může to být naprostý nesmysl, nicméně když už sami hráči zájem Sparty přiznávají, nemám důvod jim nevěřit. Narážím na Škrtela (letos mu bude 36 let) nebo Nováka (30 let), o které se Sparta zajímala. Prosakují informace, že návrat Ládi Krejčího (28 let) a Davida Pavelky (29 let) je na spadnutí a teď nově je ve hře příchod Ondřeje Čelůstky (31 let). Rozumím, že Sparta potřebuje posílit tým o lídry a zkušené hráče, protože vyloženě jen s mladými hráči se liga vyhrát nedá, na druhou stranu, není to trochu proti tomu, co Tomáš Rosický vyhlásil ani ne před rokem? Je pravda, že zde předpokládám, že prijdou všichni zmínění. Může se stát, že přijde jen Krejčí s Pavelkou a koncepce nabořená nebude. A nebo nemusí také přijít nikdo z vyjmenovaných.

Zdá se, že aktuálně jdeme především po reprezentantech se zkušenostmi, kteří jsou navíc volnými hráči. Volný hráč však neznamená, že přijde zadarmo a často jsou podpisové bonusy blízké přestupovým částkám + provize pro agenta. Není dané, zda se všichni jmenovaní do Sparty opravdu dostanu, respektive u Nováka se Škrtelem už je tato možnost vyloučená, přesto fakt, že se o takové hráče zajímáme je zajímavý.

Je v pořádku, aby přišly zkušenosti a pomohlo to mladým hráčům, na druhou stranu ze sestavy Čelůstka, Pavelka, Dočkal a Kozák dravost a rychlost ve vší úctě k nim moc nesálá a třeba v derby si tuhle sestavu moc nedokážu představit. Třeba je ale za tím vším jiný plán, který zkrátka ještě nevíme, nemůžeme, protože se stále jedná. A třeba také ne. Ukáže až čas. Každopádně s příchodem některých z těchto jmen by třeba Ladislava Krejčího (LK37) musel na lavičku. Zapracování mladých by se zadrhlo s tím, že by dostávali prostor jen generační talenti Hložek s Karabcem.

3.3 11 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
6 Komentáře
Most Voted
Nejnovější Nejstarší
Inline Feedbacks
View all comments
Koudy
Koudy
3 let před

Přijde mi, že to chtějí jen mít více namíchané (mládí x zkušenost). Správný poměr těžko stanovit, ale mladí se od starších učí, starší ti mladí zase strhnout svým elánem. Když se chemie vyladí, může to být pecka!

Ondřej
Ondřej
3 let před

Za mě je to OK. Pokud by přišel 1-2 z výše zmíněných hráčů, je to v pohodě a mimo Škrtela mi dávají víceméně všichni z uvedených smysl. Navíc v tomto přestupovém období zatím ze Sparty odešlo již 6 hráčů s věkem okolo 30 let, takže nějaké ty zkušenosti by to chtělo zase přivést.

Petr Fišer
Petr Fišer
3 let před

Nemyslím si že měníme koncepci. Pokud někde potřebujeme posílit je to obrana. Proč by tedy nemohli přivést Čelůstku? Modlím se, ať zůstane Hancko, pokud zůstane bude to celkem asi v pohodě.
Co v obraně kluci z béčka? Hušek a spol?

Jarda Š.
Jarda Š.
3 let před

Proč by musel Krejda na Lavičku? Podle Transfermarktu má aktuální odhadní cenu zhruba dvojnásobnou oproti Pavelkovi nebo Čelůstkovi. Mladý perspektivní hráč je sice při stejné kvalitě hry daleko dražší než třicátník, ale na druhou stranu při srovnatelné kvalitě by mělo mládí dostávat přednost.

Jarda Š.
Jarda Š.
3 let před

Tal Ben Chaim se zadarmo vrátil do Maccabi Tel Aviv, odkud ho Sparta za velké peníze kupovala. (Jó, Židé holt umí vydělávat.)