Mužstvo pro příští sezónu

Možná se vám ještě ani nevrátil ztracený po hlas při oslavě jména Ládi Krejčího u některých zákroků z derby, hráči se sotva rozjeli na dovolené, ale už je třeba se zase koukat dopředu. Sezóna 2020/21 už totiž klepe na dveře a pevně věřím, že do ní půjdeme optimisticky a přímo do skupiny EL.  Příprava začíná ani ne za dva týdny, pojďme se tedy podívat, kdo v ní vlastně bude.

Brankáři

Trenér Kotal v předposlední tiskové pozápasové konferenci zmínil, že ani Florin Nita nemusí Letnou opustit o čemž se hodně spekulovalo především po příchodu Dominika Holce. Upřímně mi tohle smysl moc nedává, držet tři takto kvalitní gólmany, když všichni chtějí chytat a pozice trojky by mohl zastávat někdo z mladých. Když tu Florin zůstane do konce smlouvy (jeden rok) nemám s tím problém, ale upřímně bych mu spíš přál, aby si někde ještě zachytal. Přes duo Heča/Holec to bude mít hodně těžké. Místo tak nezbyde ani pro mladého Vorla, kterému se v Senici daří, ani pro Bačkovského. I proto moc nechápu loňské prodloužení smlouvy u Vorla o rok. Nyní je volným hráčem. David Bičík předpokládám ukončí kariéru a přesune jako trenér brankářů rezervy.

Obrana

Začneme z levé strany. Frýdkovi končí smlouva, očekává se, že mu ji Sparta prodlouží a poté mu umožní přestup do vysněného zahraničí. Zatím však nabídky nejsou. Oboje možnosti jsou možné (že zůstane i odejde). Tím v týmu zůstává jen jeden levý bek Matěj Hanousek, který ve vší úctě k němu mi sedí spíš na alternaci s někým. Vrátí se Matěj Polidar, nicméně s tím na Letné počítají spíš do útoku (na křídlo). Daniel Horák si sice odbyl premiéru v nejkrásnějším dresu, ale předpokládám, že půjde ještě někam hostovat. Nabízí se například Viktoria Žižkov nebo Dukla Praha. Očekávám tedy příchod levého beka.

Ani pozice levého stopera není vyřešená. Pokud totiž nekoupíme Hancka, zůstane v týmu jen jeden levonohý stoper David Lischka. Costík předpokládám ukončí kariéru, i když mi bude moc chybět, dává to smysl. Pozice pravého stopera je vyřešená jen z poloviny. Lukáš Štetina se ukázal ve skvělém světle pod trenérem Kotalem, často měl v zápasech i lepší čísla než Dávid Hancko. Na lavici by za něj mohl jít Dominik Plechatý, který se vrátí z hostování, ale i v tomto případě očekávám spíš další hostování. Ve hře je i možnost větší výměny, kdy by mohl přijít Holík a do Jablonce naopak putovat Plechatý se Zahustelem. Spekulovalo se nad příchodem Caufrieze, zájem Sparty neutichá, odle našich informací se stále hlavně licituje o přestupové částce. Hostování končí Urošovi Radakovičovi, který se svým tým FK Orenburg pravděpodobně spadne do druhé ligy a Orenburg tak neuplatní opci. S Urošem se však už podle našich inforamcí nepočítá, pokud nedopadne Rusko, Uroš přestoupí jinam.

Pravá strana je vyřešená duem Sáček a Vindheim, byť bych se nezlobil, kdyby přišel mladý Holík z Jablonce a Sáček se mohl vrátit doprostřed. Holík by mohl navíc hrát i levého beka.

Záloha

V záloze bude na některých pozicích velký přetlak, vrací se totiž hodně záložníků z hostování, kteří na svojí šanci čekají a budou ji chtít využít. Jedná se především o Fortelného a Havelku. Defenzivího záložníka si pohlídá Láďa Krejčí, alternovat by mu mohl Souček, byť není stejný typ defenzivního záložníka. Souček určitě půjde do přípravy a potom se uvidí. Vyjma stávajícícho týmu se vrátí také třeba Christian Frýdek. Otazník zůstává nad Kangou a o své místo se určitě popere i Adam Karabec. V záloze nás bota rozhodně netlačí.

Minčev je z křídel jediný pravák, v kombinaci s Karlssonem a Plavšičem (plus alternací beků) dává solidní prostor pro vyniknutí naším útočníkům. Matěj Polidar se o svou šanci určitě také porve.

Útok

Tomuhle rozhodování na Letné rozhodně nezávidím. Na soupisce máme Tetteha, který stále může navázat na svůj úspěšný podzim 18/19, kdy měl po 14 kolech na svém kontě 8 branek a rozstřílet se ještě více, ale také tam je král střelců této sezóny Libor Kozák a své si k sestavě budou chtít říct také Drchal a navrátilci z hostování (Juliš s Pulkrabem). Zde se obávám, že se budeme muset s někým rozloučit a troufám si říct, že to bude Lukáš Juliš. Pro Matěje Pulkraba mám upřímně slabost, líbí se mi jak umí hrát pro tým a ještě k tomu je efektivní. Jen pro srovnání čísla z Fortuna ligy:

Tetteh – 23 let (letos) – 98 zápasů – 21 branek , 4 asistence
Juliš 26 let (letos) – 72 zápasů – 17 branek – 1 asistence
Pulkrab 23 let – 71 zápasů – 26 branek – 4 asistence

Kdybych si měl tipnout, Lukáš Juliš odejde, Václav Drchal si vyzkouší hostování (třeba v Budějovicích) a do sezóny půjdeme s triem Kozák, Tetteh, Pulkrab s tím, že v útoku dost možná opět dostane příležitost Adam Hložek.

Veškeré přestupy můžete sledovat na našem facebooku:

 

4.8 8 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Most Voted
Nejnovější Nejstarší
Inline Feedbacks
View all comments
Jarda Š.
Jarda Š.
4 let před

Osobně bych nepouštěl na hostování Plechyho, ten potřebuje nasát atmosféru sparťanské kabiny, i kdyby neměl maximální vytížení. Z útoku bych prodal Tetteha, bude-li solidní kupec. Juldu bych spíš nechal ještě hostovat, není sice už mlaďas, ale pomaloučku zraje, může třeba dozrát až k úrovni Lafiho.

Jarda Š.
Jarda Š.
4 let před

Těch gólmanů máme opravdu nadbytek, stejně tak středových hráčů, nebude opravdu jednoduché z nich dobře vybrat. Bylo by dobré přivést kvalitu na kraje.

Jarda Š.
Jarda Š.
4 let před

Zřejmě padla varianta s krátkodobým angažmá slovenského stopera Martina Škrtela. Ten prohlásil, že když neprodlouží smlouvu v Besaksehiru, tak ukončí kariéru.

Jarda Š.
Jarda Š.
4 let před

Myslím, že Frýďasovi by Rosický smlouvu za stávajících podmínek prodloužil z fleku, ale ze hráč by rád ještě zkusil nějaké solidní angažmá v zahraničí, což se mu jako volnému hráči spíš může podařit. Když o něho nebude zájem venku, není důvod, aby Sparta odmítla pokračování spolupráce.