Křivda: S Letnou už začíná mít UEFA problémy. Nový stánek by měl mít kapacitu kolem 35 tisíc

Stadion Sparty na Letné.

Ředitel komerčního úseku Tomáš Křivda byl hostem podcastu Livesport Daily. Hlavním tématem byl stadion Sparty – mluvilo se o současném stavu Letné, a o budování nového stadionu na Strahově.

Současná Letná

V současnosti mezi fanoušky velmi rezonuje téma plexiskla kolem domácího kotle. Situace je v řešení, a v následujících dnech bude výstup komunikován veřejnosti.

Na protilehlé tribuně budou rozšířeny vstupy na toalety, jelikož při zápasech zde vznikal „špunt“. Na severní tribuně (vchod E) vzniknou toalety nové. Z důvodu nedostatku prostoru se ale bude jednat o poslední nové toalety na stadionu.

Vzhledem k neuspokojivému počtu stánků došlo na otázku food zóny po vzoru vršovického klubu. Kvůli nedostatečnému prostoru přímo u vchodů by se musela zóna nacházet naproti stadionu, na Letenské pláni. Zde však vyvstává otázka, jestli je při vysokém počtu restauračních zařízení v okolí taková akce potřebná.

Požadavky Letné na LM

Problémem je, že současná Letná je již na hraně v některých kritériích požadovaných UEFA pro pořádání zápasů skupiny LM, zejména pak v kapacitě pro hosty UEFA, a nedostatečnému prostoru pro přenosové vozy.

Stěhování

Vzhledem k územním plánům a sousedícímu tréninkovému centru je téměř jasné, že nový sparťanský stadion se bude nacházet na Strahově v místě současného Stadionu Evžena Rošického, který nesmí být pro svůj havarijní stav používán.

Z důvodu nárůstu cen ve stavebnictví by se cena stavby pohybovala na úrovni 4 až 5 miliard korun, přičemž Sparta by stavbu financovala sama.

Plánovaná kapacita strahovského stadionu je kolem 35 tisíc. Stadion by měl být rozdělen na prstence, stejně jako například v O2 Aréně. Ty by se postupně otevíraly v závislosti na aktuální návštěvu, aby stadion vizuálně nevypadal poloprázdný.

Stadion bude architektonicky koncipován tak, aby byla dobrá atmosféra i při nižších návštěvách.

Zdroj fotografie: AC Sparta Praha

Odkládání zápasů i návrat skupiny o Evropu. LFA ohlašuje několik novinek

4.6 5 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Most Voted
Nejnovější Nejstarší
Inline Feedbacks
View all comments
Rudolf
Rudolf
9 měsíců před

Pro Spartu Strahov asi dobrý ale pro diváky hrozný.Takhle už na Letné katastrofa parkování a hlavně odjezd.Dobrá lokalita asi Letňany nebo Ruziň.

zzzz
zzzz
9 měsíců před

Na toaletné řešili toalety hahaha