Odkládání zápasů i návrat skupiny o Evropu. LFA ohlašuje několik novinek

Logo LFA.

LFA na ligovém grémiu odsouhlasila hned několik novinek. Nově si bude moct každý tým hrající poslední předkolo kvalifikace o evropské poháry odložit ligový zápas bez souhlasu soupeře. Zápas se ale musí odehrát do konce kalendářního roku. Doteď musel mít klub souhlas soupeře i LFA.

Vzhledem k tomu, že do sezony 2024/25 bude mít Česko 5 účastníků v Evropě, je další novinkou návrat skupiny o Evropu. Nahradí prostřední „skupinu o milion“. Stejně jako dříve bude hrát vítěz skupiny o Evropu s 4., potažmo 5. místem ze skupiny o titul. Záleží však na vítězi poháru.

Další změna kopíruje nová pravidla UEFA. V případě, že bude hráč či člen realizačního týmu trestán v zápase druhou žlutou kartou, tudíž vyloučením, žádná z nich se mu nově nebude evidovat pro účely trestání za opakované napomínání.

Poslední méně podstatnou novinkou je to, že od sezóny 2024/25 bude mít F:NL rovněž po vzoru nejvyšší soutěže vlastní míč. V nadcházející sezóně budou mít už kluby možnost získat bezplatně míče od firmy SELECT, která je již dodává pro nejvyšší ligu.

Sparta se chystá na novou sezónu: Cesta za opakováním loňských mistrovských oslav začíná doma proti Olomouci

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments