Kdo by neměl chybět v B týmu?

Už delší dobu přemýšlíme a spekulujeme, kdo bude na soupisce B týmu. Tento týden se tak zaměříme právě na připravovanou rezervu pražské Sparty. První článek je výběr jmen, která by z Juniorské ligy a staršího dorostu neměla chybět. Beru v potaz také to, že aktuální hostující hráči ve 2. lize nebudou chtít hrát ČFL, proto v tomto výběru nejsou a dostanou prostor v jiném článku.

Brankáři

David Bičík

Zkušený gólman A-týmu v 38 letech nekončí, jen by se měl přesunout do rezervního týmu. Otázkou je, zda bude opravdu chytat, nebo působit v roli mentora.

Martin Janáček

Posun mezi dospělé je nevyhnutelný: vytáhlý brankář je jedním z těch, kteří od léta již nemohou pokračovat v A-dorostu. Dá se navíc očekávat, že Hugo Jan Bačkovský, Vojtěch Vorel, Jan Čtvrtečka nebo František Kotek budou shánět hostování ve vyšších soutěžích.

Zdroj: Martin Janáček (@_jany22_)`s Instagram Profil

Obránci

Adam Gabriel

Syn Petra Gabriela a dvojče Šimona Gabriela, který je v Plzni. O pár minut mladší z bratrské dvojice by ve Spartě zůstat mohl. Díky jeho postavě by pro něj neměl být takový problém přejít do ČFL. Původně útočník už hrál v záloze i v obraně.

Felix Čejka

Pravý bek byl pro Spartu slabším postem, Felix Čejka navíc na této pozici v A-dorostu vynikal, a dá se proto očekávat, že by mohl být jedním z hráčů, kteří se k béčku připojí ještě v dorosteneckém věku.

Adam Alexandr

Původně defenzivní záložník, který stále častěji nastupuje uprostřed obrany. Sice mu chybí pár centimetrů, zato jako stoper vyniká rozehrávkou. Jelikož od léta nebude věkem patřit mezi dorostence, je jeho přesun do béčka velmi pravděpodobný. Spíše je otázkou, na jakou pozici se s ním bude počítat.

Václav Penc

Dvacetiletý stoper, který si už vyzkoušel druhou ligu ve Vlašimi a naposledy patřil k důležitým postavám v juniorce. Je velmi pravděpodobné, že bude chtít vyzkoušet hostování. Pokud zůstane na Strahově, dá se předpokládat, že bude hrát v základní sestavě béčka.

David Šnajdr

Rychlý levý bek má před sebou náročné léto. Kromě toho, že se bude muset zapracovat v novém týmu, protože mezi dorostenci již kvůli věku hrát nemůže, čeká jej zároveň Euro devatenáctek.

Image result for David Å najdr sparta
zdroj: www.sparta.cz
Kristián Flak

Slovenský levý bek patřil v uplynulé sezoně k oporám juniorky, dá se proto očekávat, že bude patřit k hráčům, kteří ve Spartě zůstanou i po přesunutí záložního týmu do ČFL.

Matěj Sváta

Univerzál, velký bojovník a sympaťák. Asi se nepočítá s tím, že by v rezervě měl patřit k oporám, je však možné, že jedno z volných míst zaplní.

Záložníci

Lukáš Vácha

Hlavním důvodem, proč Sparta podepsala Lukáše Váchu, i když v prvním týmu má do základní sestavy dost daleko, prý byla očekávaná role lídra pro třetiligové béčko.

Zbyněk Konopásek

Vypořádat se v soutěži založené na spoustě soubojů bude pro drobného rychlého technika velkou výzvou. Pro setrvání v dorostu již bude starý.

Dominik Šimáček

Všestranný střední záložník patřil k oporám sparťanského A-dorostu, ale už jen kvůli věkovému limitu se dá očekávat jeho přesun do béčka.

Related image
zdroj: isport.cz
Tomáš Jonáš

V novém A-dorostu by mohl vzniknout přetlak uprostřed zálohy. Povýšení důrazného defenzivního záložníka až do béčka by tak dávalo smysl.

Tomáš Cabadaj

Střední záložník patřil k oporám juniorky a objevoval se také na lavičce A-týmu. Pokud nesežene hostování ve vyšší soutěži, bude nejspíš pokračovat v B-týmu.

Jakub Sláma

Další nadějný záložník z juniorky by zřejmě mohl zahájit přípravu s béčkem.

Útočníci

Vojtěch Patrák

Rychlonohý útočník, který dříve hrával i na křídlech či krajích obrany, patřil k oporám staršího dorostu. Jelikož už věkově nebude spadat do devatenáctky, dá se očekávat přesun do béčka.

Pavel Hájek

Věkem stále ještě dorostenec patřil k nejlepším hráčům juniorky, za což si vysloužil debut v lize. Na trvalejší prosazení v hlavním týmu Letenských to pořád ještě nevypadá, takže zahájení sezony v béčku se jeví jako velmi pravděpodobná varianta.

Václav Sejk

Trenér Václav Kotal na svalnatého útočníka spoléhal už na Euru sedmnáctek. A jelikož v A-dorostu pro příští sezonu hrozí přetlak, je možné, že někdo z mistrů celostátní soutěže U17 se posune rovnou do béčka. Sejk by díky svým fyzickým parametrům byl pro ČFL asi tou nejvhodnější volbou.

Image result for Václav Sejk
Zdroj: Twitter Dominik Hejbal
David Čapek

Před třemi lety debutoval za Spartu v lize, když naskočil na poslední minutu proti Příbrami. Následně jeho kariéru přibrzdilo ošklivé zranění kolene během hostování v Ružomberoku. Pro ČFL se hodí mít kanonýra, tuto roli nyní Čapek plní ve Vyšehradě. Byl také nejlepším střelcem Sparty při jejím jediném triumfu v Juniorské lize.

Cizinci?

Hostování končí Alhassanovi a Zuberovi. Protože za sezonu moc nenahráli a měli problémy s kondicí, je možné, že přinejmenším jednoho z nich Sparta pustí. Srb Tasič nepřesvědčil, že by si zasloužil místo v základu juniorky, takže se dá očekávat, že klub nebude lpět na jeho setrvání. Filip Maksič hostoval ve druhé lize a je dost možné, že bude chtít pokračovat ve vyšší soutěži, než je ČFL. Vadim Červak se ke konci jara prosazoval ve Vlašimi, dá se očekávat jeho pokračování ve druhé lize. Traore Lamine se mi v zápasech nelíbil, takže si nemyslím, že Sparta bude stále stát o jeho služby. Samostatnou kapitolou zdá se být Abdelkader Ahmed Mohamed. Viděl jsem jeho poměrně solidní výkony, ale také lajdácky odchozené zápasy. Nepřijde mi jako hráč pro ČFL, takže si dovedu představit hostování někde ve 2. lize, na první tým to zatím není.

Na co se dál v našem miniseriálu můžete těšit?

  • Hráči z hostování, kteří se vrátí a bude se řešit jejich budoucnost
  • Náš tip na složení realizačního týmu

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments