Čtyři odchody: Kdo bude Spartě nejvíce chybět?

Od předčasného ukončení extraligové sezony utekl už nějaký den, ale o zábavu mají hokejoví fanoušci nadále postaráno. Aktuálním tématem jsou přestupy hráčů do jiných klubů či další různé novinky z hráčských kádrů. Pojďme si však společně zrekapitulovat hráče, kteří alespoň prozatím udělali za svým působením ve Spartě tečku a od příští sezony budou působit v jiných klubech.

Ville Koistinen – 37 let

Obránce ze země tisíců jezer přišel do Sparty přibližně v polovině ledna a od trenérů dostal jednu z důležitých rolí. Jako náhrada za odcházejícího Adama Poláška se zpočátku jevil nadějně, ale poté se mu přestalo herně dařit, a navíc následně bojoval se zraněním. Situaci mu příliš moc neulehčovala ani tehdejší výsledková krize, kterou náš tým na konci ledna prodělal. Na konec dlouhodobé části se již do základní sestavy zpět nedostal, a tak krátce po předčasném ukončení sezony klub oznámil jeho odchod zpátky do rodné vlasti.

Jiří Smejkal – 23 let

Českobudějovický rodák má za sebou svoje nejpovedenější období v kariéře. Už od mládeže byl velkým talentem, což potvrdil zahraničním angažmá v Rusku a pobytem za mořem. Progresivní útočník s velkým tahem na branku přišel do Sparty před třemi lety a jako benjamínek putoval sestavou. V minulé sezoně se poprvé výrazněji prosadil mezi nejlepší a chvílemi se dokonce pohyboval na čele sparťanského bodování. Třiadvacetiletý bojovník má stále celou hokejovou budoucnost před sebou. Po skončení uplynulého ročníku se tak rozhodl, že znovu zkusí hokej v zahraničí.

Jeremie Blain – 28 let

Kanadský obránce byl pro většinu sparťanských fanoušků velkou neznámou a všichni čekali, jak se mu zpočátku bude dařit. Už od prvního zápasu se však zařadil mezi klíčové hráče a po své první sezoně se dokonce umístil na třetím místě sparťanského bodování z pozice obránce. Druhý ročník byl pro něho sice bodově slabší, ale stále dokazoval, že má určitou kvalitu. Zejména ve statistice +/- vynikal, čímž se řadil mezi lepší hráče v týmu. Vedení usilovalo, aby nadále pokračoval ve Spartě, avšak sám hráč se rozhodl upřednostnit jinou nabídku, a je tak dalším hokejistou, který se ve Spartě rozloučil.

Vladimír Růžička – 31 let

Minulé léto zřejmě pro všechny sparťany velmi žhavé téma. Hráč, který v minulosti působil v týmu našeho největšího rivala, přišel do Sparty jako velký tahoun, do kterého vedení vkládalo velké naděje. Růžička si od začátku svého působení ve Spartě naklonil sparťanské příznivce na svoji stranu. Přestože měl tehdy nabídky od jiných mužstev, rozhodl se zhostit nelehké role v našem klubu a být jeho lídrem. V sezoně však prodělal pár nepříjemných zranění, díky kterým vypadl ze sestavy. Nakonec stihl posbírat přes pětadvacet bodů, ale i přesto ve Spartě pokračovat nebude.

Statistiky hráčů ve Spartě:
Ville Koistinen (7 zápasů, 0+1 = 1 bod, -3); 0 trest. minut, Radegast Index 7
Jiří Smejkal (47 zápasů, 13+18 = 31 bodů, +8); 51 trest. minut, Radegast Index 54
Jeremie Blain (49 zápasů, 3+12 = 15 bodů, +12); 28 trest. minut, Radegast Index 76
Vladimír Růžička (39 zápasů, 10+16 = 26 bodů, +3); 26 trest. minut, Radegast Index 25

Zdroj titulní fotky: HC Sparta Praha

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments