Dominik Plechatý v rozestavení 3-5-2

Utkání jsme zvládli poměrně klidnou výhrou 5:0, jak si vedl navrátilec z hostování Dominik Plechatý?

Sparta vyrukovala do zápasu v rozestavení 3-5-2 a Dominik Plechatý se postavil na pravého stopera. Při rozehrávce se na jeho pozici často stahoval Bořek Dočkal a Plechatý se vytahoval výše.

Mohl díky tomu přečíslovat křídelní prostory, ale zároveň je tento způsob riskantní, pokud dojde ke ztrátě míče, nebo vzadu pak zeje otevřený prostor, který může soupeř využít k rychlému brejku.

Právě aktivní podpora útoku byla asi nejviditelnějším rozdílem mezi oběma krajními stopery, neboť Lischka se do podobných útoků moc nepouštěl, ale bylo to možná i kvůli tomu, že Polidar piloval hlavně levou lajnu, kdežto Vindheim se často stahoval i do středu či doleva, čímž uvolňoval prostor pro Plechatého. Ten se díky svým overlapům dostal k několika nebezpečným centrům.


V této akci posadil míč na hlavu Tettehovi, který dobře hlavičkoval, ale skvělý zákrok brankáře gól uzmul.

Před čtvrtým gólem utkání vyrazil až na hrot podpořit Karabce, který se však rozhodl zakončit sám a vstřelil gól po nádherné týmové akci.

Zároveň ukázal, že díky své rychlosti je platný i v defenzivě. V této akci se na něj řítil soupeř, ale Plechatý byl v dobrém postavení.

Přesprintoval jej a nebezpečnou akci soupeře utnul přihrávkou Hečovi.

Stejně tak v této situaci přečetl přihrávku soupeře a byl v souboji dříve.

A mohl tak získat míč bez nutnosti zakročit nebezpečným skluzem.

Dominik Plechatý ukázal za 45 minut zajímavý výkon, ale až další zápasy proti silnějším výkonům napoví, jaká je jeho výkonnost. Naznačil však, že by pro něj mohlo být v kádru místo a jeho rychlost by se mohla hodit.

4.6 7 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Most Voted
Nejnovější Nejstarší
Inline Feedbacks
View all comments
Jarda Š.
Jarda Š.
3 let před

Souhlas. Myslím, že hrát vzadu s trojicí Hancko-Čelůstka-Plechatý, to by mohla být hodně silná varianta. Lišák by se mohl uplatnit v případě, že se bude hrát na dva stopery a Hancko se posune na klasického levého beka (kde při vší úctě k Hanymu by byl silnější variantou).

Filip
Filip
3 let před

Dominik by měl hrát základ