Klidná výhra nad Táborskem

První utkání letní přípravy naše družina zvládla po dobrém výkonu 5:0 a připsala si tak nad Táborskem první výhru v aktuální přípravě.

🤙První zápas přípravy v klidném vítězství a v pohodovém tempu. Sparta dominovala a především v první půli bylo na co se koukat. Hlavně měrem dopředu výborný Polidar, moc se mi líbilo vystupování Plechatého na pravé křídlo (měl myslím 2 nebo dokonce 3 centry z tohoto prostoru). Pochválím Dočkala, který působil jistě, dirigoval celý tým a tahal i dozadu, když bylo třeba. Rozdal několik fantastických míčů, sám jsem zvědavý na počet klíčových přihrávek. Vzadu to chvílema smrdělo, ale podržel jistý Heča.

Ofenzíva opravdu hodně zajímavá, rychlé náběhy za obranu a k tomu výborná produktivita. Hložan dvě branky připravil, ale také nedal penaltu. Škoda, že nezkusil vystřelit do prázdné branky, když brankář vyběhl 30m z branky, ale nesobecky chtěl ještě najít Benjiho. Nevyčítám mu to, ale byla by to krásná branka. Rozestavení 3-5-2 určitě může fungovat, Plechatý kvalitní výkon, na míči jistý a troufám si říct, že i v tomhle ohledu nejlepší ze stoperské trojice, ale bude to mít přes Čelůstku, potažmo Hancka (pokud zůstane) hodně těžké. Karabec několik parádních momentů opět.

2⃣. půle v jiné jedenáctce, kdy z důvodu chybějících stoperů (Čelůstka představen včera a Hancko nemůže hrát zápasy zatím) šli na stopery Vitík s Krajinským. O Vitíkovi samozřejmě víme, velká strahovská naděje. Krajinský mě překvapil. Za U17 hrál velmi dobře, elegantní stoper, pak se ale vytratil a loni hrál jen za U18, což je takové neoficiální béčko U19, které nehraje soutěžní zápasy. Určitě jste si také všimlu Lukavského na hřišti. Všestranná šestka, zahraje i na stoperu. Byly vidět prvky, které se na Strahově pilují a to výborná hra na míči (klid, rozvaha) a dobré prostorové vnímání. Neudělali chybu a rozhodně nezklamali. Stopery doplnil nezvykle Hanousek, který se hodně držel za bok, snad bude vše v pořádku.

🚄 Na wingbacku ve druhé půli Plavšič se Šílhartem, troufám si říct, že oba tuhle pozici hráli poprvé. Plavšič se mi nelíbil, stejně jako mě moc nezaujal Trávník a vlastně ani Fortelný. Od něho jsem čekal mnohem víc. Bude muset přidat. Šilhart hlavně v první části druhé půle výborný, moc se mi líbil, nicméně se s ním alespoň prozatím počítá hlavně do béčka.

🥅 Juliš v útoku o parník jinde, než Kozák. Dobrý pohyb, zpracování a rychlost. Navíc vstřelil branku po pěkné přihrávce Šilharta. Systém 3-5-2 může klidně fungovat, první půle byla výborná a to jsme nebyli v nejsilnější sestavě. Už aby byl další zápas, Ať žije Sparta!