Christian Clarup před novou sezónou: je čas pracovat tvrdě, ale i chytře

Christian Clarup

Oslavy mistrovského titulu jsou za námi, nová sezóna před námi. Sparta v mezičase představila dvě nové posily – Michal Ševčík a Veljko Birmančević. Na co se Christian Clarup společně se svým týmem připravuje? Jaké kroky teď čekají hráče A-týmu?

Přečtěte si také:

Christian Clarup, vedoucí fyzické přípravy A-týmu, upozornil, že oslavy mistrovského titulu jsou už za námi. Teď je tu ale nová sezóna s novými cíli a úkoly.

Christian Clarup Christian Clarup Christian Clarup

Zdroj: Christian Clarup / AC Sparta Praha

Ve svém příspěvku vysvětluje, že „prvním krokem je předsezónní kondiční testování – cílem je zjistit silné a slabé stránky nebo omezení kondiční úrovně hráčů. Získané údaje poskytnou relevantní informace potřebné pro sestavení nadcházejícího tréninkového programu. A to jak na úrovni týmu, tak i pro jednotlivce“.

Dále uvedl, že „cílem předsezónního tréninkového programu je pozvednout kondiční úroveň hráčů na úroveň vyžadovanou herním stylem, ale také zajistit, abychom hráče v tomto období „nevypálili“.

Christian Clarup Christian Clarup Christian Clarup

Zdroj: Christian Clarup

S návratem hráčů z mimosezónního období si musíme být vědomi toho, že je nebudeme vystavovat velkým výkyvům, ale ujistíme se, že používáme model progresivního zatížení na základě shromážděných údajů. Tímto přístupem dostaneme hráče do kondice bezpečným způsobem.

Klíčovými prvky bude sledování pokroku, důsledná práce a trénink s nastevenými cíli. Je čas pracovat tvrdě, ale i chytře, abychom mohli slavit další úspěchy“.

Podle informací dosáhl nejlepších výsledků Jan Mejdr, který si vyloženě na fyzické kondici zakládá. Výborný byl i Tomáš Čvančara, který ještě nedávno byl zraněn.

Zdroj: LinkedIn

5 3 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments