Béčko nám dělá radost.

Úplně nový tým, který musel projít hned dvojí redukcí v létě je dnes na druhém místě tabulky a jen dva body za Táborskem. Práce trenéra Kotala je vidět a upřímně říkám, že mě situace v tabulce příjemně překvapila. Béčko šlape. 

Před začátkem sezóny jsme se béčku a ČFL hodně věnovali. Informovali jsme o složení skupin a způsobu postupu. Zahráli jsme si na věštce v potencionální sestavě. Moc jsme se netrefili, některá jména mě překvapila, respektive jejich zařazení „jen“ do dorostu, ale očividně trenér Kotal věděl co dělá. Dorostu se také velmi daří, ale o tom zase až příště.

Sparta skončila na druhém místě, dva body za silným Táborskem, které jsem měl možnost vidět na Strahově. Škoda, že zde tehdy naše rezerva neurvala alespoň bod, zasloužila by si ho a v tabulce bychom byli před nimi. Jinak béčko ztratilo jen v Karlových Varech a doma s Pískem. Na druhou stranu béčko zvládlo derby, porazilo Plzeň i Králův Dvůr a v posledním zápase také Loko Vltavín. Tedy týmy, které jsou v top sedmičce. Otázkou je, co se bude dít v zimní pauze, protože jdou řeči, že by Táborsko mohlo ztratit dvě své největší hvězdy a to by mohlo tabulkou mohutně zatřást.

Produktivita

Tým se mohl opřít hlavně o Lukáše Juliše z prvního týmu, který nasázel v jedenácti zápasech nastřílel jedenáct branek a stal se tak nejelpším střelcem celé ČFL A. Do branky soupeře se trefilo dalších třináct hráčů, přičemž pořadí tabulky střelců vypadá takto:

 1. Lukáš Juliš  11 branek (5 vítězných, v průměru 1 branka na zápas)
 2. Daniel Horák   5 branek (1 vítězná, v průměru 0,35 branek na zápas)
 3. Daniel Mareček, Radim Prokopec 3 branky (1 a 1, 0,2 a 0,27)

Asistence:

 1. Adam Gabriel, Lukáš Juliš 4
 2. Daniel Mareček 3
 3. Tal Ben Chaim a Lukáš Vácha 2
Archiv Sparťanské Noviny

Starty

Ustálená základní sestava je klíčem k úspěchu. Trenér Kotal sice musel občas sestavu protočit kvůli zraněním, startům za národní tým, nebo příchodům z áčka. I proto do zápasů zasáhlo celkem 34 jmen, 8 z áčka (Juliš 11x, Tal Ben Chaim 4x, David Karlsson 4x, Costa 3x, Lischka 3x, Vindheim 2x, Graiciar a Pulkrab 1x) a naopak několik posunů z dorostu. Ten nejzvučnější je v podobě Adama Karabce, který zapsal šest startů a stal se důležitou součástí týmu (2 branky). Železnými muži jsou potom Daniel Mareček, Milan Piško a Dominik Šimáček, kteří zasáhli do všech zápasů.

 1. Daniel Mareček, Milan Piško a Dominik Šimáček   15 zápasů
 2. Daniel Horák  14 zápasů
 3. Václav Dudl, Talovierov Maksym  13 zápasů

Brankáři si potom rozebrali počet zápasů víceméně rovným dílem.

 1. František Kotek    8 zápasů (3x čisté konto)
 2. Jan Čtvrtečka       7 zápasů (2x čisté konto)

Diváci

Na béčko se naučili chodit i diváci. Na domácí zápasy je průměr kolem 330 diváků, nejvyšší návštěvy podle zápisu proti Hostouni a Táborsku (400). Nejvyšší venkovní návštěva na Spartu byla v Domažlicích (1805 diváků), což je vůbec druhá nejvyšší návštěva ČFL A (nejvyšší byla na Rakovník vs Plzeň 1983). Také přenosy na live.sparta.cz se těší velkému zájmu.

Už teď se těšíme na jaro 2020, které začíná 8.3.2020.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments