Představení nové posily: útočník Tomáš Šmerha

Vedení sparťanského klubu je na trhu stále velmi aktivní a výsledkem je další, tentokrát však pikantní úlovek. Dres s eskem na hrudi bude v příští sezoně oblékat také útočník Tomáš Šmerha, který v minulé sezoně úspěšně působil v pražské Slavii a poprvé výrazně nakoukl do dospělého hokeje. Pojďme si představit tuto zajímavou akvizici Sparty, která ovšem nepřichází úplně do neznáma.

Kariéra Tomáše Šmerhy:

Dvaadvacetiletý forvard má za sebou průlomový ročník mezi dospělými. V minulé sezoně se poprvé natrvalo probojoval až do áčka prvoligové Slavie a svojí šancí nepohrdl. Ihned zpočátku sezony se zařadil mezi klíčové lídry týmu a patřil k těm nejlepším hráčům, které Slavia měla k dispozici.

Výše uvedený talent se narodil 5. dubna 1998 v Praze a odmala hraje hokej především v hlavním městě. Navíc už stihl také několikrát naskočit za mládežnické výběry národního týmu, kde nasbíral spoustu zkušeností. Úspěšně působil ve slávistické akademii a posléze také krátce ve sparťanském dorostu a juniorce.

Před pěti lety však znovu prožil pikantní přesun, když opět zamířil zpět do Slavie. V sezoně 2016/2017 dostal velkou šanci se ukázat v Chance lize, kdy nastoupil do šestnácti zápasů, ve kterých zaznamenal jeden gól. V příštím ročníku se mezi dospělé podíval znovu, avšak tehdy mu trenéři dopřáli větší prostor na ledě a tím pádem také vyšší počet odehraných zápasů.

Jak již sám Šmerha pro klubový web Sparty přiznal, nepřichází úplně do neznámého prostředí. Jeho rodiče jsou se sparťanským hokejem spjatí. Navíc sám Šmerha ve Spartě úspěšně působil před pěti lety, kdy byl jednou ze stěžejních opor, avšak hned v následující sezoně dal přednost Slavii.

Kromě toho si krátce vyzkoušel angažmá v Jindřichově Hradci nebo v pražské Kobře, kde úspěšně působí řada bývalých sparťanských mládežníků. V minulé sezoně si navíc vedle Slavie zahrál také jeden zápas za Kladno. Bude tento rtuťovitý útočník pro Spartu platnou posilou? Podaří se mu zaujmout trenéry svými výkony, na které bude chtít navázat z uplynulé sezony?

Statistiky hráče:
Věk: 22 let
Minulá sezona: 59 zápasů (30+31 = 61 bodů; +10)

 

Zdroj titulní fotky: HC Sparta Praha

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments