Brankáři Sparty: Kdo získá důvěru v příští sezoně?

Jejich spoluhráči na ně spoléhají, tým by se bez nich jen těžko obešel. Brankáři Matěj Machovský s Jakubem Sedláčkem patřili v uplynulém ročníku k největším oporám týmu, a společně tak tvořili silný brankářský tandem. Budou však oba maskovaní muži nadále pokračovat ve Spartě, nebo se jejich cesty rozejdou?

Matěj Machovský má od svého příchodu do Sparty silnou roli. Ovšem příchodem jeho kolegy Jakuba Sedláčka sparťané už tak našlapané brankoviště posílili ještě o něco více. V sezoně se oba brankáři dělili o prostor mezi třemi tyčemi a tým se na ně mohl bez rozdílu spolehnout.

Právě zlínský odchovanec se stal stejně jako Machovský stabilním článkem týmu. Z počátku sezony se zdálo být jisté, že jedničkou bude Jakub Sedláček, ale posléze smolně vypadl ze sestavy vinou zranění, a šanci tak dostal znovu opavský rodák Machovský. Pravidelné střídání trenéři poctivě dodržovali i v dalších zápasech naší nejvyšší soutěže.

Machovský, Sedláček, nebo Neuvirth? Variant je více

Situace v brankovišti se ovšem poté trochu opět zamotala. Se Spartou dlouhou dobu trénoval mimo jiné také brankář Michal Neuvirth, který má za sebou vleklé zdravotní problémy. V lednu podepsal sparťanský odchovanec se svým mateřským klubem smlouvu, avšak na svoji šanci znovu se ukázat mezi mantinely stále čeká.

Machovský se Sedláčkem tak dalšího parťáka do branky v zápasech nepustili, avšak přeci jen párkrát dostali šanci také jiní. Například nadějný gólman Adam Wolf úspěšně působil ve sparťanské mládeži a v lednu dostal další šanci mezi muži. Sparťané si tehdy procházeli menší krizí, při které zaskočil mladý brankář. A vedl si skvěle. Za jednu třetinu inkasoval pouze jeden gól.

Kteří další brankáři se skloňují se Spartou? Nelze opomenout Adama Brízgalu a Jakuba Neužila, u nichž klub sonduje aktuální situaci. Brízgala v minulé sezoně působil na Kladně a podle slov sportovního ředitele Petra Tona existuje šance, že by mladičký brankář znovu oblékl dres klubu, kde už v minulosti působil. Dalším, kdo by se mohl objevit v dresu Sparty, je brankář Jakub Neužil. Pětadvacetiletý gólman si zachytal za náš klub už v rámci zápasové přípravy v minulých letech a rozhodně mezi třemi tyčemi nezklamal, ba naopak potvrdil, že má svoji kvalitu. Uvidíme jednoho z nich chytat v příští sezoně za náš tým?

Sparťanské brankoviště bylo v uplynulé sezoně velmi nabité, Machovský, Sedláček i popřípadě Michal Neuvirth jsou tři velká jména, která mají za sebou spoustu zkušeností, ale zároveň ještě hodně před sebou. Nyní se však může stát, že brankářské složení pro příští extraligový ročník může být úplně jiné. O koho se tak budou moci sparťané opřít v následující sezoně? Bude znovu úřadovat duo Machovský – Sedláček, dočká se své šance zmíněný Michal Neuvirth, nebo trenéři ukáží ještě na někoho jiného?

Zdroj titulní fotky: HC Sparta Praha

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments