Názor čtenáře – bojujte za Spartu!

zdroj. Sport - Aktuálně

Pro velký úspěch přinášíme opět názor čtenáře. „Máme mnohem víc problémů, než abychom jen řekli, že na vině je trenér.“ Věta, kterou začínalo oficiální sdělení jiného obsahu, než mnozí očekávali.

Problémů bylo zmíněno mnoho. Kde však začít s nápravou, když ne u výměny trenéra? Kolikrát jsme za poslední dobu slyšeli spojení „musíme ukázat charakter“ nebo „musíme, my jsme Sparta“, případně „bojovat jeden za druhého“? Často, když se o něčem mluví a to i bez ohledu na pozitivní nebo negativní rovinu, indikuje to rozkol, se kterým se opakovaně zápasí.

Tleskalo se i přes vypadnutí

Jaké momenty z první poloviny letošní sezóny vám utkvěly v paměti? U mě to byl například domácí zápas se Spartakem Subotica. Ani ne z důvodu, že to byl jediný zápas v evropských pohárech, ale spíš kvůli atmosféře. Na začátku zápasu jsem cítil velkou touhu na hřišti i v hledišti jít za úspěchem, bojovat o postup. Pamatujete na reakci fanoušků po zápase? Tleskalo se i přes vypadnutí. Vzpomenete si také na domácí zápas s Libercem? První poločas byl z naší strany asi nejlepší, který jsme na podzim v domácím zápase předvedli. I přes jednoznačný výsledek, se se v druhém poločase ozýval z tribun občasný pískot. Ležérně odehraný druhý poločas upozadil výborné představení z první půle.

„Chci hráče, kteří budou se Spartou chtít žít“

Fotbal je primárně emocionální záležitost, kde mnohdy iracionální dojem převyšuje výsledek zápasu a určuje tedy pocit, který si odnášíme domů. Výše uvedené vzpomínky spojuje právě dojem z předvedené hry. I když se nepovedlo postoupit, člověk viděl vůli se o úspěch poprat. Naopak jen dobrý výsledek někdy nestačí k tomu, aby fanoušci byli spokojeni. „Chci, aby do Sparty chodili hráči, kteří se budou s klubem identifikovat. Chci hráče, kteří budou se Spartou chtít žít.“ Další citace, která souvisí s výše uvedenou úvahou. Možná je opravdu „charakter“ týmu jednou z prvních věcí, ke které se musíme postavit čelem. Hlad po úspěchu, touha po vítězství nebo obětavost přeci dokáží vytvořit mnohem větší sounáležitost týmu s fanoušky. Za hráčem a za týmem, který nechá na hřišti vše, bude téměř každý fanoušek stát.

Bojujte za Spartu!

Mnozí možná nebudou souhlasit. Výsledky jsou přeci to, co rozhoduje. Ano, dlouhodobě určitě bez vítězství nelze hovořit o úspěchu. O tom žádná. V současné situaci je však znovuvybudování charakteru s absolutní touhou po úspěchu klíčový krok, na kterém se musí stavět základy vítězného týmu. Pokud se toužebné volání tribun „Bojujte za Spartu!“ přenese na hřiště v maximální možné míře, pak se i některé případné nedostatky prominou a častěji se tribunami Letné ponese potlesk. Uvidím-li v tomto směru zlepšení, budu i já odcházet domů s o něco lepší náladou a nadějí.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Most Voted
Nejnovější Nejstarší
Inline Feedbacks
View all comments
Petr
Petr
4 let před

Krásný clanek- a jak by řekl klasik- souhlasím, a podepisují v plném rozsahu ! Pevně věřím že se Tomasovi podaří takovou Spartu vybudovat.