U19 vládne Dorostenecké lize

Tři zápasy, devět bodů a skóre 12:1. U19 zatím nedala soupeřům ani čuchnout a vede tabulku dorostencké ligy. Zaslouženě.

Družina trenéra Kopáňka se opíra především o kvalitní obranu, kde tvrdí muziku nejlepší sparťanský střelec se Martin Vitík (3 zápasy a 3 branky) a David Krajinský. Obě jména určitě nejsou fanouškům cizí, vždyť byli oba s A týmem na soustředení v Rakousku. Martin Vitík, ač ročník 2003 vysoce převyšuje ostatní nejen svou výškou, ale i kvalitou. Stále ho brzdí mírný hendikep v chybějícím osvalení, přes to rozhodně nezklamal ani v zápasech prvního týmu v Rakousku.

Ve výborných výkonech pokračuje také Filip Šilhart. Střeleckou smůlu zatím neprotrhl Václav Sejk, který v utkání proti Budějovicím trefil dvakrát brankovou konstrukci. Ale to přijde! Ačkoliv odešel z U19 relativně nedávno Adam Karabec a v létě také Matyáš Kozák s impozantní střeleckou bilancí, náš tým je stále velmi silný a dobře doplněný. Posuny z mladšího dorostu se také vydařili a například Lukáš Váňa (r. 2003) vypadá velmi zajímavě. Stejně jako Enes Osmani (r. 2004).

Při posunu Adama Benady do B týmu chytá pravidelně Jakub Tůma a chytá velmi dobře. Líbí se mi neustále dirigování obrany, na což jsou však diváci strahovské mládeže zvyklí.

Často se ptáte, kdo by se mohl výhledově posunout alespoň do béčka, nebo ideálně do áčka. Své možnosti už ukázali Šilhart, Vitík i Krajinský. Především u Vitíka pevně doufám, že bude vytažen rovnou do áčka vzhledem ke zranění Štetiny. Šilhart by si třeba v zimě posun do béčka určitě také zasloužil, pokud vydrží s aktuální výkonností. Zajímavých jmen je však v našem dorostu více, uvidíme jak budou mladíci pokračovat.

Tenhle ročník je opět velmi silný, těsím se na Youth League, která přinese zajímavou konfrontaci také se zahraničními akademiemi.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments