Sparťanská rezerva nestačila na druholigový Hradec Králové

V přívětivém areálu v Opatovicích nad Labem sehrála sparťanská rezerva utkání s druholigovým Hradcem Králové. Sparta se sice dostala do vedení zásluhou Prokopce, nicméně Hradec utkání otočil a vyhrál 3:2.

Do prvního poločasu naskočila tato sparťanská jedenáctka: Bačkovský – Gabriel, Plechatý, Sváta, Šnajdr, Palečko, Fortelný, Červak, Ambler, Ch. Frýdek, Prokopec. Na stadionu nešlo přeslechnout zklamání obecenstva, jenž se těšilo na Lukáše Váchu, který bohužel s týmem na utkání neodcestoval. Kapitánem v prvním poločasu tak byl Šnajdr, ve druhém Konopásek.

Bez Lukáše Váchy

Utkání začala aktivněji sparťanská rezerva. V 8. minutě se po krásné nahrávce Frýdka dostal k míči Prokopec, jenž běžel sám na branku a nedal Ottmarovi šanci. Ve 24. minutě ale obrana Sparty zaváhala. Po centru se k míči dostal osamocený Vlkanova, jenž ze dvou metrů nedal Bačkovskému šanci.

O tři minuty později se dostal Hradec do vedení, když se lobem prosadil třiadvacetiletý Zorvan. Ve 37. minutě už byl stav utkání 3:1. Po zbytečném faulu Šnajdra kopal Hradec přímý kop, ze kterého skóroval hlavou Zbrožek. První poločas tak skončil 3:1 pro domácí Hradec Králové.

Do druhého poločasu naskočila nová jedenáctka Sparty ve složení Čtvrtečka – Konopásek, Piško, Burda, Dudl – Šimáček, Cabadaj – Flak, Patrák, Vukadinović – Dao. Hradec mohl své vedení navýšit, nicméně po velké šanci trefil tyč a následně kop do prázdné branky vyrazil obránce Sparty. V 65. minutě přišlo sparťanské snížení. Flak využil chyby v hradecké obraně a technickou střelou obstřelil brankáře Vízka. Zápas tak skončil výhrou Hradce 3:2.

Hodnocení hráčů

Oba nasazení brankáři neměli příliš práce. Na Bačkovského šly tři střely, bohužel ani jednu neměl šanci chytit. Čtvrtečka předvedl jeden kvalitní zákrok. Obrana nedělala příliš chyb, nicméně Plechatý ukázal, že na základ v áčku to v bližší době asi nebude. Jeho herní klid z kraje jara je pryč. Vadym Červak hrál na pozici defenzivního záložníka, ovšem nijak nezaujal.

To se určitě nedá říct o Christianu Frýdkovi. Dvacetiletý záložník se nebál hry jeden na jednoho a předváděl zajímavé průniky a nahrávky. Jan Fortelný měl jednu střeleckou příležitost, nicméně nebyla zrovna z povedených. Na pravé straně obrany bylo zajímavé sledovat Gabriela, který je další alternativou za Ondřeje Zahustela a Adam si nevedl vůbec špatně.

Ve druhém poločase mohlo zhruba 400 diváků vidět dva bývalé hráče A týmu. Václav Dudl na levé obraně však nestíhal, byl jedním ze slabších článků mužstva. Vukadin Vukadinovič se do šancí nedostával, ale jeho přehled byl znát. Měl by patřit ke klíčovým mužům tohoto výběru.

Vojta Patrák se bohužel při souboji zranil, vypadalo to na špatné došlápnutí a odkulhal. Vrátil se tak za něj do hry zpět Prokopec. Vojto, brzké uzdravení!