Sparta v Evropě: Kdo bude vysílat její zápasy živě?

Fotbalová spirála se začíná zase roztáčet a brzy tak vypukne další fotbalová sezóna, kde se Sparta pokusí o obhajobu svého ligového triumfu. Letos máme po tříleté pauze stoprocentní jistotu účasti ve skupině evropských pohárů bez jediného odehraného zápasu. Teď už však půjde v kvalifikaci o to, v jaké soutěži se na podzim ACS představí. Postupně už začínají vycházet na povrch informace o televizních právech, kdo které zápasy bude vysílat. V článku tak nabízíme jednoduchý přehled všech možností.

Nejprve pro ujasnění je nutné zdůraznit, jak fungují televizní práva v Evropě. Na zápasy skupinové a vyřazovací fáze si televize kupují celkové balíčky. Na jednotlivá utkání v kvalifikačních bojích prodává vždy svoje televizní práva k utkání domácí pořadatel, tedy tým, který v Evropě působí.

V pondělí ráno šéf televizní stanice O2 TV Sport Marek Kindernay oznámil, jak to bude ohledně nejbližšího našeho utkání, tudíž třetího předkola Ligy mistrů. Tento dvojzápas se odehraje 8-9. a 15. srpna, los našeho soupeře proběhne již 24. července. Vysílací práva na domácí utkání Sparty v předkole Ligy Mistrů získala právě zmíněná stanice O2. O venkovním zápase ještě rozhodnuto není, zpravidla se o něm jedná blíže k danému zápasu.

Případný postup

Pokud by Sparta dokázala postoupit přes tohoto soupeře, dostala by se tak do Play off kvalifikační částí Ligy mistrů. Los proběhne 7. srpna, zápasy by se odehrály v druhé polovině měsíce. Tyto zápasy již spadají do balíčku Ligy mistrů, který se prodává společně se skupinovou a vyřazovací fází. Na období 2021-2024 mají tento balíček k dispozici Nova Sport a Premier Sport. Případný dvojzápas tak bude vysílán na těchto kanálech.

Stejně tak by tomu tak bylo i ve skupinové fázi Ligy mistrů, pokud by se do ní Sparta probojovala. Zápasy si zde rozdělují již zmíněné televizní stanice Nova Sport a Premier Sport. Zápasy Ligy mistrů se hrají ve dvou hracích dnech, tudíž se televize dělí a mají možnost výběru daných utkání pomocí tohoto pravidla:

Premier Sport: úterý právo 1. a 4. volby, středa právo 3. a 4. volby
Nova Sport: úterý právo 2. a 3. volby, středa právo 1. a 2. volby

Předpokládáme, že případné zápasy Sparty v Lize mistrů kvůli vysoké atraktivitě pro český trh by byly zpravidla vybírány vždy v první možné volbě.

Případný nepostup

Jestliže by Sparta nezvládla 3. kvalifikační předkolo LM, spadla by do 4. kola kvalifikace Evropské ligy. Los je naplánován na 7. srpna, zápasy by se odehrály 24. a 31. srpna. Zde ještě nejsou dostupné žádné informace, kdo by daný zápas vysílal. Není totiž jisté, zdali se sem Sparta dostane či nikoliv.

Mnohem jasněji je ve skupinové fázi Evropské ligy, potažmo Konferenční ligy. V obou soutěžích si zápasy rozdělují ČT Sport a kanály Sport 1/2. Česká televize má právo 1. volby v rámci obou soutěžích dohromady, tudíž za jedno kolo vysílá jeden zápas. Další zápasy si přebírá Sport 1/2, zpravidla vysílají 4 zápasy, kdy mají 2 zápasy souběžně ve dvou vysílacích slotech, tedy 18:45 a 21:00.

Přehledný program Sparty v Evropě:

3. předkolo Ligy Mistrů:

 • Los soupeře: 24. července
 • Zápasy: 8./9. a 15. srpna
 • TV: Domácí zápas O2 TV Sport, venkovní zápas není rozhodnut

Případný postup z 3. předkola

Play off (4. předkolo) Ligy Mistrů:

 • Los soupeře: 7. srpna
 • Zápasy: 22./23. a 29./30. srpna
 • TV: Zápasy odvysílá stanice Premier Sport či Nova Sport

Případný postup do skupinové fáze Ligy Mistrů:

 • Los soupeřů: 31. srpna
 • Zápasy: v průběhu podzimní části
 • TV: Zápasy odvysílají stanice Premier Sport či Nova Sport (rozdělení viz článek)

Případné vypadnutí ve 3. předkole LM

4. předkolo Evropské ligy:

 • Los soupeře: 7. srpna
 • Zápasy: 24. a 31. srpna
 • TV: není rozhodnuto

Skupinová fáze Evropské či Konferenční ligy (záleží na výsledku případného dvojzápasu v 4. předkole EL):

 • Los soupeřů: 1. září
 • Zápasy: v průběhu podzimní části
 • TV: 1 zápas ČT Sport, další Sport 1/2 (rozdělení viz článek)

Daniel Křetínský v exkluzivním rozhovoru: Čekání na titul bylo dlouhé, vážně se mi ulevilo

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments