Sparta s Plzní – Poslední domácí ligový zápas v roce!

Sparta

Musím říct, že na dnešní zápas jsem se opravdu těšila a moje očekávání se naplnila na jedničku. Vánoční atmosféra, která snad na každého sparťanského fanouška musela dýchnout už před vstupem do haly, a to nejen díky sparťanskému fanshopu v podobě přistavěného vánočního kamionu, ale i stánku se svařákem a punčem u kterého se srocovala spíše dámská fanouškovská společnost, byla zkrátka velice příjemná.

Zahájení zápasu začalo pěveckým vystoupením dětského sboru v podobě vánočních koled, kde se hned v úvodu „předvedl“ kotel Plzně, který v této chvíli začal pískat a bučet. Následoval efektivní vstup hráčů na led s ohňostrojem v zádech, o který se postaraly vánočně sladěné Prague Stars Cheerleaders a zápas mohl začít.

Hned v úvodu podotknu, že Sparta hrála od začátku velice aktivně, dalo by se říct, že Plzeň vůbec nepustila k puku. To dokazuje situace v páté minutě, kdy Míra Forman tečoval střelu Horáka a Pražané se mohli radovat z prvního gólu. Hned v zápětí jsme v brance viděli druhý gól Sparty, který bohužel po přezkoumání videa nebyl uznán kvůli posunuté brance. Spartu to však nezastavilo a Míru Formana už vůbec ne, ten si po Sobotkově přihrávce další tečovanou střelou otevírá vrátka k hattricku. První třetina končí za stavu 2:0.

Ve druhé třetině se mohla zdát Plzeň maličko aktivnější, i přesto, že Spartě chyběli 3 obránci ze základu, se však ani ve dvou přesilovkách nedokázala prosadit. Sparta nadále kontrolovala puk a hru měla ve svých rukou. V polovině druhé třetiny jsme mohli vidět po Piskáčkově faulu parádní nájezd Michala Řepíka, který svou kličkou přelstil gólmana Plzně a střelou pod víko změnil stav na 3:0. Atmosféra v hale byla neuvěřitelná, 12 tisíc diváků, 3 góly, vánoční show, kterou Sparta pro své fanoušky připravila, stejně jako nesmím opomenout povedené pohádkové choreo, které připravil sparťanský kotel.

Třetí třetinu Sparta odehrála v poklidu, výborný Kovář si pohlídal druhou nulu v řadě. Miroslav Forman měl na dosah hattrick, ale gól jsme bohužel ve třetím dějství už nezaznamenali. Sparta výborně forčekovala, držela puk a celých 60 minut byla dominantním týmem na ledě. Z pohledu fanouška skvěle zakončená domácí série. Po závěrečné děkovačce jsme si mohli ještě vychutnat rozhovor s Michalem Řepíkem a pokud se bude Sparta držet tohoto systému hry, věřím, že má veliké šance na úspěch.

Zhodnocení posledních zápasů

Jedné věci si musel všimnou každý sparťan. Pod vedením Miloslava Hořavy a Hanse Wallsona Sparta začíná šlapat. Hra Sparty se zlepšila ve všech směrech, ale hlavně obrana začala hrát výrazně sebevědoměji. Hořavův rukopis je znát při bránění, poziční hře, a hlavně pak při rychlejší rozehrávce. Dříve byla rozehrávka pomalá a nejistá, celkové zakládání útoku pak pomalé a čitelné.

Výsledky samotné jsou takové, o kterých se mohlo sparťanům začátkem listopadu jen zdát.

Poslední dva zápasy Sparta neinkasovala, a pokud nebudu počítat nevydařený zápas v Litvínově, nejvíce gólů dostala od Brna a to dva. Všechny ostatní zápasy s Miloslavem Hořavou na lavičce Sparta odehrála buď s jedním, nebo žádným obdrženým gólem!

Nutno poznamenat, že při zranění Kempného, Krejčíka a Němečka, hrála dnes Sparta proti Plzni s hráči ze širšího kádru (Tomek, Krutil), a také doplněná o Pohla z prvoligového Sokolova. Sparta vyhrála 3:0 a Jakub Kovář vychytal druhou nulu v řadě.

Dále jsem si všimnul, jak se změnila nálada sparťanských fanoušků. Ať před halou, nebo na sociálních sítí. Nikdo nenadává, nehejtuje, všichni fandí a těší se na dobrý hokej. Nikdo se nebojí, že by ho teď mužstvo Sparty předvedenou hrou zklamalo.

Teď nezbývá jen doufat, že se Spartě bude dařit i na Spengler Cupu, a že se brzy uzdraví zranění hráči. Avšak já nemám pocit, že by „záplatovaná“ sparťanská sestava nějak herně strádala.

Přejeme Spartě, aby se jí výsledkově v roce 2023 dařilo tak, jako na konci roku 2022 a hodně štěstí při reprezentaci českého hokeje na turnaji ve Švýcarsku!

Kdo půjde z kola ven? Aneb škatulata, hejbejte se!