Redakční dotazník před derby

Před prvním ze tří nadcházejících derby jsme v redakci probírali několik otázek a odpovědi jsme se rozhodli vměstnat do samotného článku. Jak to vidíte vy? 

1) Jakou očekáváte naši sestavu?

Dvě změny oproti poslednímu zápasu očekávám určitě – návrat Martina Frýdka do záložní řady místo Martina Haška a Benjamina Tetteha místo Václava Drchala. Nevím, jaká je situace ohledně Alexandra Chipcia. Bude-li k dispozici, pak to bude třetí a poslední změna. Bořek Dočkal, odhaduji, připravený ještě nebude. (Vláďa)

Souhlasím, jen si myslím, že Ondřej Zahustel se v sestavě udrží i v případě, že Alex Chipciu bude k zápasu připravený po zdravotní stránce. Negativní reakce vlastních fanoušků nebudou v Edenu tak velké a pro Ondřeje by to mohl být velký zápas, ve kterém by mohl předvést výkon s čistou hlavou. (Martin)

Nita – Chipciu, Štetina, Costa, Hanousek – Frýdek, Sáček – Hložek, Kanga, Karlsson – Tetteh … rád bych tam viděl Bořka Dočkala, ale obávám se, že to nevyjde (Tomáš)

zdroj: nova.cz
nova.cz

2) Kde vidíte naše slabiny a naopak silné stránky?

Naší největší slabinou je rozehrávka pod tlakem, jak jsme se měli možnost opakovaně přesvědčit. Zejména utkání v Liberci je toho zářným příkladem.

Silné stránky vidím v individuální technické kvalitě mnoha hráčů. S postupně se zlepšující souhrou týmu se pak tato přednost dostává více do popředí. Musím zmínit i mnohem vyšší psychickou odolnost ve srovnání s podzimem, což je patrné ze schopnosti otáčet zápasy, které se nevyvíjí dobře. Výrazně se zlepšilo i zahrávání standardních situací, což zejména z pohledu lepší defenzivy pro nás znamená vyšší bodový zisk v jarních zápasech. (Vláďa)

Sparta pravděpodobně nasadí na obě strany záložní formace rychlá technická křídla – Adama Hložka s Davidem Mobergem Karlssonem. Při hře Slavie, která se může cítit doma sebevědomá a bude pravděpodobně vysouvat obranu poměrně hodně vysoko, může pro Spartu vzniknout možnost využití vzniklých volných prostorů a vyrážet do rychlých protiútoků právě přes kraje své sestavy. Oba křídelníci navíc mohou hrát přes nohu a tlačit se tak dovnitř hřiště do zakončení. (Martin)

Největší slabinu vidím v přístupu k zápasům na hřištích soupeřů. Výsledky tam dlouhodobě nejsou dobré, ale ještě horší je, že většinu soupeřů Sparta nedokáže ani herně přehrát, ačkoliv Sparta by měla takřka všechny soupeře výrazně převyšovat. Silnou stránkou je Guélor Kanga, pokud dostane volnost ve středu hřiště, tak je to fotbalista s parametry vysoko přečnívajícími českou ligu. Zároveň jsem i fanoušek Florina Nity a podobně jako u většiny jeho předchůdců v něm vidím velmi kvalitního brankáře, na tomto postu jsou dlouhodobě nejmenší problémy. (Tomáš)

sport.cz
sport.cz

3) S jakou taktikou bychom měli na Slávii vyrukovat?

Očekávám, že Slávia na nás nastoupí s vysokým presinkem. Budeme muset rozehrávat mnohem rychleji a přímočařeji než tomu bylo v některých jarních zápasech. Pomalá rozehrávka povede k tomu, že nás Slávia zatlačí a budeme balony často odkopávat.

V minulém derby dobře zahrála středová dvojice Martin Frýdek s Guelorem Kangou. Klíčem k úspěchu bude ovládnout střed pole, sbírat více míčů a hrát přímočařeji dopředu. Budeme-li mít převahu uprostřed pole, pak by herní obraz měl vyznít v náš prospěch. (Vláďa)

Nehrát pasivně, snažit se tvořit hru, útočit po krajích a tím i otevírat prostor pro Kangu na středu. V případě vstřelené první branky nezměnit tu taktiku a nezalézt dozadu. (Tomáš)

Spartě bych radil, aby hrála na brejky. Ale musí být aktivní a hráče dostupovat, ne být pasivní. Má rychlá křídla i útočníka, ať už nastoupí Tetteh nebo Drchal a toho by se mělo využít. Slavia se bude snažit hrát doma dominantní fotbal a nemá smysl hrát proti ním otevřeně. Slávie se  bude snažit napadat, protože jsou si vědomi slabin Sparty, takže Sparta musí hru co nejvíce zjednodušit a pomocí přímočarých přihrávek (což už píše Vláďa) se dostávat dopředu a využít každé slávistické chyby. (Bielsista)

4) Jak tipujete výsledek?

Slávia jde do utkání určitě jako favorit a to nejen zásluhou domácího prostředí. I tak věřím, že překvapíme a vyhrajeme 2:1! (Vláďa)

Sparta mnohokrát dokázala, že i v období, kdy se jí herně tolik nedaří, se k výkonu ve velkých zápasech vybičovat umí. Překvapíme a v otevřeném zápase vyhrajeme 3:2 po obratu nepříznivého výsledku! (Martin)

2:1 pro Spartu, jsem životní optimista (Tomáš)

1:1 (Bielsista)

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments