Představení soupeře – Celtic FC

Ani třetí soupeř ze skupiny nepotřebuje dlouhé představování. Celtic je společně s Rangers hegemonem ve skotské lize. Celkem jednapadesátkrát zvedli hráči zelenobílých nad své hlavy titul pro mistra ligy (Rangers 54x). Také v minulé sezóně se stal Celtic šampionem své země (podeváté v řadě!), ačkoliv byla skotská liga ukončená už po 30 kolech (místo 38). Náskok na druhé Rangers byl i po zprůměrování bodů – 13 bodů. 

Jako úřadující šampion šel Celtic do předkola Ligy mistrů, kde si nejdříve poradil s Reykjavikem (6:0), následně však vypadl s Ferencváros Budapest. Následně šel Celtic do předkola EL, kde zapsal dvě vítězství 1:0 (nad Rigou a Sarajevem) a postoupil do základní skupiny EL, odkud třikrát v řadě postoupil do vyřazovací jarní části. Od roku 1995 (tedy po 26.) je Celtic pravidelným účastníkem evropských pohárů a i proto byl nasazen až do prvního výkonnostního koše.

V rámci skupiny Celtic zatím získal jeden bod, za remízu v Lille 2:2, kde neudržel vedení 2:0. Hned v prvním zápase už ale pozlobil i AC Milán, nicméně vedoucí tým italské ligy školil z produktivity a ačkoliv Celtic tlačil a byl místy lepším celkem, prohrál 1:3. Sparťané si budou muset dát pozor na Mohameda Elyounoussiho, který se dělí o druhé místo mezi nejlepšími střelci soutěže (3 branky ve 2 zápasech a 4 střel). Největší hvězdou týmu je Odsonne Edouard, který přišel před dvěma roky za 10 mil. Eur z PSG. V lize zatím vstřelil v sedmi utkáních 4 branky. Očekávám, že Celtic nastoupí v klasickém rozestavení 4-2-3-1, které se směrem do útoku mění často na 4-3-3. Obě křídla (Christie a Elyounoussi) jsem nesmírně rychlá a nebezpečná. Obrana není bez chyb, ale případné nedorazy musí Sparta potrestat. Jinak čekám klasický ostrovní fotbal, hodně svižný, zákroky na hraně, hodně centrů do vápna. Nebude to jednoduché.

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments