Představení nové posily – Vladimír Sobotka

Sparta hlásí novou posilu do útoku! Naše ofenzivní řady vyztuží svými bohatými zkušenostmi útočník Vladimír Sobotka, jenž přichází do sparťanského klubu na měsíční výpomoc.

Útočník Vladimír Sobotka se narodil 2. července 1987 a už od mládežnických let patří k velkým talentům českého hokeje. Rodák z Třebíče nastupoval v minulosti za mládežnické výběry reprezentace, kde se rozhodně neztratil. V dalších sezonách pravidelně dostával šanci v A-týmu Slavie, odkud posléze putoval poprvé ve své kariéře do zahraničí.

Vladimír Sobotka odešel ze Slavie po sezoně 2006/2007 a zamířil rovnou do NHL, konkrétně do Bostonu Bruins. Ve svém prvním ročníku v nejslavnější soutěži světa odehrál Sobotka celkem osmačtyřicet duelů, k nimž přidal dalších osmnáct v týmu Providence Bruins. Zpět na česká kolbiště se třiatřicetiletý forvard vrátil ve výlukové sezoně 2012/2013, kdy znovu oblékl dres Slavie.

V sezoně 2014/2015 si Sobotka poprvé vyzkoušel angažmá v ruské Kontinentální hokejové lize. V Avangardu Osmk, kde dostával hodně prostoru, strávil celkem tři sezony, ve kterých zaznamenal skvělých 102 kanadských bodů. Následně se třebíčský rodák vrátil zpět do NHL, když naskočil za St. Louis Blues a později i Buffalo. Před sezonou 2020/2021 však podepsal novou smlouvu se švýcarským Rappeswillem, ale po čtyřech zápasech s ním tamní vedení ukončilo smlouvu a zkušený útočník se rozhodl kývnout na nabídku Sparty.

Vladimír Sobotka, jenž v NHL odehrál přes 550 duelů, už má mimo jiné za sebou úvodní trénink se svým novým týmem a dle jeho slov by měl poprvé nastoupit do soutěžního zápasu na ledě Mladé Boleslavi. Podaří se zkušenému útočníkovi zapadnout do týmu a naplnit očekávání?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments