Představení nové posily: útočník Roman Horák

Další posila pro náš tým a opravdu velmi zvučná. Vedení sparťanského klubu v uplynulých dnech přivítalo ve své organizaci další posilu, kterou se stal útočník Roman Horák, jenž platí za špičkového a pracovitého borce. Od příští sezony je tedy dalším hráčem, kterého fanoušci uvidí v dresu s eskem na hrudi.

Kariéra Romana Horáka:

Odchovanec českobudějovického hokeje má za sebou bohatou minulost. Buldok s dobrou prací na obou koncích hřiště si navíc vyzkoušel hokej také na mezinárodní úrovni, konkrétně v mládežnických výběrech české reprezentace do šestnácti a sedmnácti let.

Před jedenácti lety Horák poprvé vyrazil okusit hokej do zámoří, kde úspěšně působil několik sezon. Hned v prvním ročníku se přiblížil padesátibodové hranice bodíků, načež zaznamenal sedmačtyřicet. Je tedy zřejmé, že tento zkušený reprezentant platil za talenta už od mládeže.

Postupem času mu trenéři dopřáli větší prostor a důsledkem toho byly jeho spolehlivé výkony. Ty ho katapultovaly až do české osmnáctky a dvacítky. Hokejista, který se v současné době může pochlubit svým výrazným plnovousem, si po zásluze vysloužil angažmá v organizaci Calgary Flames. U Plamenů zanechal nesmazatelnou stopu, když naskočil do čtyřiaosmdesáti zápasů v NHL.

Angažmá v Rusku, AHL i pravidelná účast v reprezentaci

Nejenom, že si během svého pobytu v zámoří vyzkoušel hokej v Calgary, ale navíc si zahrál v nižší AHL a dokonce také v Oklahomě. Od svého přechodu do ruské KHL, jmenovitě do Viťazu Podolsk, patří ke stabilním členům seniorské reprezentace. Zde ho v minulosti koučoval také jeden ze současných sparťanských trenérů Josef Jandač.

V Rusku Horákovi důvěřovali natolik, jelikož mu svěřili jednu z nejdůležitějších rolí, kterou hráč může zastávat – role kapitána. Horák rozhodně v této zkoušce nezklamal, ba naopak potvrdil, že se stále hokejově zdokonaluje. A aby toho stěhování nebylo málo, před dvěma lety zamířil tento borec do švédské nejvyšší soutěže k týmu Växjö Lakers. V uplynulých dvou sezonách se zařadil mezi tahouny týmu, když získal celkem třiašedesát bodů.

Po dvou letech ve Skandinávii však dal svému angažmá sbohem, jelikož v rámci tohoto letního přestupového období zamířil do Sparty, kde bude působit minimálně jednu sezonu. Potvrdí Roman Horák své hokejové kvality také v hlavním městě a přesvědčí trenéry o svých přednostech?

Zdroj titulní fotky: HC Sparta Praha

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments