Páté kolo v Mladé Boleslavi

Sparta v rámci pátého kola Fortuna ligy přijede do Mladé Boleslavi, kde bude chtít potvrdit domácí vítězství s Příbramí. Tentokrát ale bude soupeř těžším oříškem. Zvládnou si sparťané odvézt všechny body?

Mladá Boleslav v dosavadní sezóně odehrála pouhé tři zápasy. Ten poslední s Teplicemi totiž musel být odložen kvůli zpožděnému letu z pohárového utkání s klubem Ordabasy Šymkent. Mladoboleslavští mají i přes to po dvou výhrách šest bodů. Poslední utkání tým trenéra Webera odehrál s rumunským FCSB, když ve městě Giurgiu remizoval 0:0.

Změny v kádru

Tým opustili Hájek, Hašek a Jugas, jenž se po konci hostování vrátili do mateřských klubů, nadále Mašek a Mareš, jenž odešli hostovat do Zlína, respektive Teplic. Na přestup pak odešla trojice Rada, Přikryl, a Diviš.

Co se týče příchodů, po konci hostování se do týmu vrátil Král, následně bylo prodlouženo hostování Buchovi a poté přišli Budínský, Wágner, Pudil, Klíma a Auer.

Bývalí hráči

V obraně Mladé Boleslavi působí dva hráči na pravé obraně, kteří působili ve Spartě. Tím prvním je Tomáš Wiesner, který je zde na hostování právě ze Sparty a tím druhým je dvacetiletý bek Philipp Tvaroh, který Spartu opustil již v dorosteneckém věku po sezoně 2016/17, když posílil německý Ingolstadt.

Všichni zcela jistě znají Marka Matějovského, který ve Spartě odehrál 132 ligových zápasů. Největším úspěchem na Letné byl zcela jistě treble v sezoně 2013/14. Klub nadobro opustil po sezoně 2016/17.

Vzájemné zápasy

Co se týče posledních deseti utkání, Sparta jich opanovala sedm, v jednom případě remizovala a dvakrát prohrála. Právě na Městském stadionu se letenským příliš nedaří. V posledních třech případech dvakrát prohrála, a to kvůli výsledkům 0:1 a 1:2. Právě v posledním vzájemném utkání vstřelil vítěznou branku Marek Matějovský.

Jak zápas dopadne?

Spartě začíná série těžších utkání. Vzhledem k dobrému výkonu v utkání s tureckým Trabzonsporem se dá očekávat atraktivní utkání, ve kterém věřím více Spartě. Obou týmů se dotkne mírná změna v sestavě, která by mohla více sedět právě týmu z Letné. Proto očekávám výhru Sparty o jednu branku.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments