Michal Horňák hlavním trenérem?

Také jste si všimli většího prostoru, kterého se dostává momentálním asistentům trenéra Ščasného a především pak Michala Horňáka? Nechápejte mě špatně, nestěžuju si. Právě naopak!

Jistě, do jisté míry je to z důvodu představení obou trenérů a vytvoření dobrého mediálního obrazu. To je všechno v pořádku, je to součástí práce PR oddělení a kdo jiný by si to zasloužil, než dva lidé, kteří podle mého názoru už pro Spartu udělali hodně a hodně ji také stále můžou dát.

Je však zajímavé, že utkání hodnotí Michal Horňák. Můžete namítnout, že je to v některých klubech normální, u nás ale ne. Ne v poslední době. Nebo si pamatujete, že by se k utkání vyjadřoval Radoslav Kováč nebo Stanislav Hejkal? Velmi ojediněle. Opět připomínám, že si nestěžuju, naopak. Jen rozvádím svou základní myšlenku.

Ochranku na zápase pro trenéra nepamatuju

Po posledním kole v Příbrami, kdy Sparta přijela s vlastní ochrankou a trenér Ščasný byl schovaný na střídačce asi dává smysl, že je tak trochu „uklizen“. Počet dvou článků s ním za necelý měsíc na webu tak dává smysl. Ostatně i ty vyvolaly velkou vlnu nevole a komentářů. Co mě ale zarazilo, že měl být záznam tiskovky po zápase s Budějovicema, ale byla vydaná jen tisková verze (Oprava – krátké video z tiskovky na webu je) . Tak jestli toho uklízení není zase až moc. Zdeněk Ščasný pořád je hlavním trenérem AC Sparta Praha se všemi klady a zápory, které k této funkci náleží.

zdroj: acsparta.cz
zdroj: acsparta.cz

Samotné jmenování obou pánů do rolí asistentů mě výrazně potěšila. Po delší době výborné rozhodnutí v rámci realizačního týmu. Navíc projev Michala Horňáka je upřímný, bez servítek a výmuv. Jak poznamenal náš čtenář, přesně tohle teď sparťanská obec chce a potřebuje!

Pokud by se tak opravdu na Letné připravovalo přeskupení sil, kdy by Michal Horňák převzal „áčko“ jako hlavní trenér, neměl bych nejmenších výhrad. Z principu nemám nic proti zahraničnímu trenérovi, nebo i trenérovi z Čech, který neprošel Spartou. Ale Sparta je největší a nejdůležitější značkou českého sportovní trhu a pokud má trenér tuhle vyjímečnost jakou je hrát za Spartu vysvětlit, kdo jiný by to měl být, než hráč s takovými úspěchy jako je Michal Horňák. A také s takovým sparťanským srdcem!

Jeho trenérské kvality si zatím nedovolím hodnotit, ale už tu bylo hodně trenérů, kteří „nebyli dost dobří pro Spartu“ a nakonec z toho ve výsledku vyšli lépe, než jiní.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments