Jdeme na Trabzonspor!

Tentokrát vezmeme představení soupeře trošku jinak, protože se jedná o zápas Evropské ligy, respektive její kvalifikace. Los 3. předkola k nám nebyl milostivý a přiřadil prakticky nejtěžšího možného soupeře, Trabzonspor. Tedy alespoň podle papírových předpokladů. První utkání navíc hrajeme před zavřeným stadionem.

Jak už zmiňoval Honza Rajnoch v našem podcastu, v ČR se moc neví, že Trabzonspor má největší fanouškovskou základnu v Turecku a to už něco znamená. Fanoušci tohoto klubu jsou také bráni jako jedni z nejbláznivějších v Turecku. Trabzonspor je klub z pěkného přímořského města Trabzon. Od svého založení v roce 1967 vyhrál celkem šestkrát tureckou Süper Lig a osmkrát domácí pohár.

Trabzonspor před dvouutkáním s námi znatelně oslabil, když jeho největší hvězda Yusuf Yazici přestoupil do Lille. V kádru však zůstává nový „turecký Messi“ Abdülkadir Ömür, na kterého si musí dát letenští pozor. Zbytek týmu a vlastně celý Trabzonspor je velká neznámá. Turecká liga totiž začíná až 18.8. a v tom bude určitě výhoda na straně Sparty. Na druhou stranu Trabzonspor odehrál několik kvalitních přípravných zápasů s dobrými výsledky (Parma 2-2, Verona 1-1. Hoffenheim 3-3).

Trojnásobnému účastníkovi Ligy mistrů se však evropské poháry v posledních letech vyhýbaly. Poslední pokus a probojování se do Evropské ligy se datuje do sezóny 15-16, kdy ho ve 3. předkole vyřadilo FK Rabotnički (0-1, 1-1 po nastavení).

Sparta se s Trabzonsporem ještě nikdy v soutěžním zápase neutkala. Poslední konfrontace s klubem z Turecka tak sahá až do sezóny 04/05, předposledního ročníku, kdy hrála Sparta Ligu mistrů. Tehdy jsme prohráli oba zápasy s Fenerbahce 0:1.

A co si o Trabzonsporu myslí odchovanec Sparty Tomáš Jun, který v Trabsonsporu hrál:

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments