Jde se na Rapid Vídeň!

O posledním přípravném utkání Rapidu už jsme psali, nyní ještě přidáváme další poznatky. Na co a na koho si bude muset dát Sparta pozor v utkání proti Rapidu Vídeň?

První část hodnocení zápasu Rapid Vídeň – FC Kodaň najdete na našem facebooku:

K tomu si ještě představíme nové posily a klíčové hráče.

Posily

1) Robert Ljubičić (22)

Pár let strávil v akademii Rapidu, ale většinu kariéry hrál za St. Pölten, ze kterého přišel v létě zadarmo po skončení smlouvy. Střední záložník, pracovitý, nepříjemný (hodně agresivní a dobře dostupuje soupeře), levák, dobrá kreativita, schopný zahrát kraj zálohy a obrany. Má na kontě start za rakouskou U21. Pikantní je, že nahrazuje v Rapidu svého staršího bratra Dejana.

Dobře sledujte návrat Ljubičiće a čisté odebrání míče:

 

Jediná branka zápasu začala perfektní průnikovkou opět od Ljubičiće:

2) Kevin Wimmer (28)

Levonohý stoper, odchovanec LASK Linz, hrával Bundesligu za Kolín, Premier League za Tottenham a Stoke. Přišel po skončení smlouvy zadarmo. 9 startů za reprezentaci.
Zajímavost: Stoke za něj před 4 lety zaplatil 20 milionů, neprosadil se, chodil po hostováních a odešel zadarmo.

3) Marco Grüll (23)

Většinu kariéry strávil v lokálním týmu ze třetí ligy, v roce 2019 přestoupil do druholigového Riedu a ve 44 zápasech měl 19+22. Pomohl Riedu k postupu a v minulé sezoně hrál rakouskou Bundesligu, dal 11 gólů. Levé křídlo/útočník. V minulé sezoně v průměru na 90 minut 2,8 úspěšných driblingů a 1 vytvořená šance.

4) Jonas Auer (20)

Poslední roky hrál za Slavii a Mladou Boleslav, v minulé sezoně hostoval na Žižkově.

Klíčoví hráči

Ercan Kara (25)

Útočník, 192 cm. Skvělý fyzicky, vysoký, silný. Dokáže udržet míče a hrát zády k bráně, takže si na něj i pomáhají nákopy. Důležitý v mezihře, ve vápně + standardní situace. Ještě ve 24 letech hrál druhou ligu, většinu kariéry strávil ve třetí lize! Obrovský vzestup v posledním roce vyvrcholil březnovým debutem za repre. V Bundeslize 41 zápasů a 18+10, gól každých 163 minut.

Kelvin Arase (22)

Křídlo, obrovské zrychlení, dobrý 1v1. Narodil se v Nigérii, ale je odchovancem Rapidu a prošel všemi mládežnickými reprezentacemi Rakouska.

 

Presink aus Vídeň

Řekl bych klíčový prvek ve hře Rapidu. Díky vysokému presinku se Rapid často v zápase dostával do přečíslení a šancí, nebo „alespoň“ získal míč na svou stranu. Kvalita naší rozehrávky bude v dvojzápase naprosto klíčová.

 

Bude to vyrovnaný duel, ale pokud chce být Sparta úspěšná v Evropě, musí celek jako je Rapid Vídeň vyřadit. Buďme u toho v odvetě na Letné! Sparta do toho!

5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments