Jako na houpačce

Poslední zápasy jsou pro nás jako na houpačce. Sparta vstoupila do zápasu s Českými Budějovicemi špatně, když obdržela branku již ve čtvrté minutě. V nastavení prvního poločasu byla potrestána podruhé. Ve druhé půli ale zabojovala a nakonec si odvezla bod. Do ideálního výkonu však měla předvedená hra daleko. Ve hře bylo stále vidět hodně nedostatků, na kterých je potřeba zapracovat.

První branka Sparty

Akce začala u Guélora Kangy, který přenesl míč na pravou stranu na Lukáše Štetinu.

Míč se dostal k Michalu Sáčkovi, který viděl nabíhajícího Hložka. Přihrávku očekával také obránce Českých Budějovic a předpovídal Hložkův pohyb.

Jenže špatně. Hložek nešel s míčem do vápna, ale místo toho se s ním vrátil do středu hřiště, kde se před ním otevřel volný prostor.

Mladý sparťanský hráč nakonec adresoval přihrávku Kangovi, který míč uklidil do sítě.

Costa

Costa, který se vrátil do sestavy po dlouhé absenci, neodehrál moc povedený zápas. Hlavně první poločas mu vůbec nevyšel. Často kazil rozehrávku a v obranné činnosti nebyl též jistý.

Hráč Dynama centroval prudký míč do vápna, Costa byl úplně sám,  jenže míč nedokázal zkrotit.

Ten se tak dostal k soupeři, který nebezpečně vypálil na Nitovu bránu.

V této situaci má Costa na rozehrávku čas.

Čeká však do poslední chvíle, a pak navíc přihrává špatně.

Výsledkem je protiútok domácích.

Další slibná akce. Costa vyváží míč, na levém křídle nabíhá Srdjan Plavšić. Nabízí se šance, že pokud dostane míč do běhu, může s Matějem Hanouskem vytvořil na křídle situaci 2v2.

Jenže Costa přihrává Plavšićovi na paty a akce je zbržděna. Plavšić se nakonec stejně dostává k centru.

Zde může Costa volit například přihrávku na Plavšiće, který si sbíhá do meziprostoru. Další možností je pas na Štetinu a přenesení míče na pravou stranu hřiště.

Druhou možnost také Costa volí, ale přihrává prudce a nepřesně. Štetina tak tak dobíhá míč a zastavuje ho na hrací ploše. Po prvních 30 minutách se Costa dokázal zvednout, přesto to od něj nebyl povedený zápas.

Na polovině soupeře

Ukážeme si dvě situaci, které vypadají podobně, ale skončily rozdílně.

Hanousek má míč u nohy a k přihrávce se nabízí pouze Kanga. Druhou možností je pas zpátky na stopera. Kdyby si ale Martin Hašek nebo Libor Kozák naběhli do místa, které je znázorněno červeným kruhem, mohl by je Hanousek najít a akce se mohla dále rozvíjet.

Jenže Kozák nabíhá příliš pozdě a Hašek vůbec, takže Hanousek míč vrací Costovi.

Na této akci již vidíme správné provedení. Costa může přihrávat dopředu a nabízí se mu Kanga, který s sebou navíc odtahuje hráče, a Kozák, který má za zády taktéž soupeře. Costa nakonec vybírá přihrávku na Kozáka.

Ten míč udrží a předá Kangovi, který dobře vidí Haška a ihned ho nachází. Kozák na sebe navázal stopera, po kterém nyní vznikla mezera, která je znázorněna modře.

Právě do tohoto volného prostoru si následně Kozák nabíhá a Hašek ho i nachází. Jenže Kozák pokračoval ve střelecké mizérii, míč si špatně zpracoval a obrovskou šanci neproměnil.

Rozehrávka

Sparta měla v úvodu zápasu s napadáním Jihočechů problémy. Ti často napadali rozehrávající obránce ve dvou, nebo i více lidech, a zároveň dobře dostupovali další hráče.

Na to zareagovala Sparta tím, že se mezi stopery začal více stahovat Ladislav Krejčí a tím pádem umožňoval Costovi i Štetinovi, aby mohli napadající útočníky překonat a míč snadněji vyvézt. Stejnou rozehrávku jsme mohli vidět i proti Jablonci.

 

Závěr:

Sparta dokázala ze zápasu vybojovat bod, i přes to, že prohrávala již o dvě branky. Bod s Českými Budějovicemi je přesto ztrátou. Tým navíc podržel skvělými zákroky Florin Nita., který chytil několik šancí soupeře, který hrozil hlavně ze standardních situací a protiútoků. Dobře tentokráte nezahrál Martin Hašek a letenští byli opět závislí na tom, co vymyslí Guélor Kanga. Ten v zápase zaznamenal branku a asistenci, k tomu  vymyslel i několik finálních a předfinálních přihrávek. Přesto to nestačilo. Ve středu hřiště chyběl lepší pohyb a nabídka. Ve vápně zase útočníkům větší klid a lepší zakončení. I proto, že se stále na hrotu trápí Libor Kozák. Do dalších zápasů by stálo za zvážení nasadit do útoku Adama Hložka, který se nedostává na pravém křídle tolik do hry. V současné střelecké mizérii by mohl býti jeho pohyb a rychlost oživením. Uplatnit by také mohl svoji sílu a dobrý výběr místa.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments