Důležité oznámení pro fanoušky Sparťanských Novin

Ahoj fanoušci a fanynky Sparťanských Novin!

Máme pro vás důležitou zprávu o dalším chodu Vašeho oblíbeného projektu. Od 5.12.2022 si projekt přebírají kluci, co stojí za #podcastSN – Michael Durčák, Zdeněk Koutský, Tomáš Pekár a Víťa Študlar. Honza Šťastný s Vláďou Dobrovolným se stahují a budou nadále dělat jen podcast #Odbrzděno. Domluva o předání projektu byla korektní, gentlemanská a rychlá. Obě strany z ní vycházejí spokojené.

Pochopitelně cítíme potřebu vysvětlit, proč se vůbec taková změna udála. Sparťanské Noviny jsou projektem založeným Honzou, kdy postupem času především díky Vláďovi a do nedávna i Martinovi Tomášovi a mnoha dalším, které budu jmenovat níže, se staly tím, čím jsou teď. Nicméně, v posledním roce už dochází ke stagnaci, možná až k mírnému vyhoření. Já (Honza) jsem se našel s Vláďou v novém formátu podcastu, ale zbytek sociálních sítí a webu už jsem dělal spíš proto, že jsem v uvozovkách musel. Pro mě s Vláďou byl projekt možností seberealizace, poznání nových lidí a často také jako terapie a “vymluvení se” z frustrace, nebo naopak sdílení radosti. 

Kluci z #podcastSN vidí budoucnost projektu trošku jinak co se týká formy, obsahu i vztahu k posluchačům. To však není nutně špatně. Vidí potenciál Novin a chtějí ho využít, což je naprosto legitimní a v pořádku. Vzhledem k tomu, že rozdíly v tvorbě však vnímají i samotní posluchači Novin a často nás hodnotí a srovnávají jako dvě více či méně oddělené skupiny, není jiná cesta, než vybrat jeden směr a tím se vydat.

Nemusíte mít strach, #Odbrzděno nekončí a bude i nadále vycházet, jak jste zvyklí. Stejně tak #podcastSN a celý běh Sparťanských Novin. Projekt však již nebude v naší režii a odpovědnosti.

Dovolte mi, abych touto formou také poděkoval všem, kteří pravidelně přispívali – Martin Tomáš, Bielsista, Standa Holý, Tomáš Kohlman, Petr Pavlík, Vojta Mrklas a spoustu dalších z vás, co jste byli hosty v našich podcastech, poskytli nám rozhovor, nebo napsali článek do sekce “názor čtenáře”. Speciální dík patří také Ondrovi Kasíkovi (ACS) a Markovi Táborskému (HCS) za vstřícné a velmi korektní jednání.

V neposlední řadě také díky klukům, že mají chuť a elán dále projekt posouvat. Přejeme jim hodně úspěchů a aby projekt Sparťanských Novin vzkvétal a dělal jim i fanouškům radost.

S úctou,

Honza Šťastný a Vláďa Dobrovolný

 

PS: Všichni, kdo nám kdy psali na účet Novin přes sociální sítě, od 5.12. už nejsem já (Honza) jejich správcem. Případné vzkazy už přijdou klukům, kteří po nás projekt přebírají.

4.2 5 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
6 Komentáře
Most Voted
Nejnovější Nejstarší
Inline Feedbacks
View all comments
Elysir
Elysir
1 rok před

Hoši, děkujem!!!! Vážně. Odvedli jste kus skvělé práce, na který můžete být právem hrdí. Nastavili jste laťku na velice solidní úroveň. Moc díky. Pepa Placek, severní Morava

Venous
Venous
1 rok před

Chtel bych vam take podekovat za uspesny projekt. Podle me byli vase noviny necim novym co tady chybelo. Od te doby zacaly pribivat ruzne podkasty napr. Kudy bezi zajic. Urcite se s vasim odchodem nebo spise prechodem k Odbrzdeno SN zmeni ale nejsem si jist jestli k lepsimu. Ja vam drzim palce a dek

Poja
Poja
1 rok před

Hosi dekujem!!! Muselo to posledni roky stat hrozny energie smekam!! Odbrzdeno je asi pro vsechny spartany lek na flustraci 😉

Johan Prag
Johan Prag
1 rok před

Mám rad oba projekty jeden už jsem podpořil, druhy podpořím také rad!