Do Ďolíčku jedeme pro body, ale čeká nás velmi těžká práce

Po týdnu je tu další ligové kolo a již dnes ho odstartuje zápas Sparty na hřišti Bohemians 1905. Bohemka je aktuálně devátý tým ligové tabulky s bilancí sedmi bodů za 2 výhry, 1 remízu a 2 porážky. Přestože výkony týmu z Ďolíčku zatím nejsou ideální, dá se očekávat, že v malém pražském derby budou klokani řádně namotivovaní a podají výkon na hranici svých možností. Ostatně v kádru Bohemians je hned jedenáct jmen, která prošla v minulosti Spartou. To nejvýznamnější z nich je pochopitelně jméno trenéra Martina Haška. Ten je u týmu již od jara 2016 a jeho práce je vidět. V minulé sezóně skončili klokani na neočekávaném 7. místě tabulky, přičemž Sparta je ani v jednom vzájemném duelu nedokázala porazit.

Představení soupeře

Tým Bohemians je složený převážně z mladých hráčů, kteří jsou ale vhodně doplnění matadory jako je např. defenzivní záložník Josef Jindřišek (37 let). Pokud by se měl vyzdvihnout jeden charakteristický rys tohoto mladého mužstva, tak to je jednoznačně důraz na maximální fyzické nasazení. To je pro trenéra Haška základ hry jeho týmu. Díky excelentní fyzické kondici jsou hráči připravení na vysoké napadání při rozehrávce soupeře, důraz v osobních soubojích a opravdu rychlý přechod do útoku.

Naproti tomu tým doposud nenašel svého střelce. Bohemians ve stávajícím ročníku vstřelili pět branek, o které se postaralo pět různých hráčů. Jeden ze střelců, ze Sparty hostující hrotový útočník Lukáš Juliš, navíc nebude pro zápas kvůli dohodě klubů k dispozici. Otazník visí nad startem Martina Haška mladšího, který se zotavoval po operaci kolene. K dnešnímu utkání už by mohl být připraven. Naopak v řadách Sparty se objevil otazník nad startem Costy. Na levé straně by tak mohl opět naskočit Frýdek. Nebo trenér Ščasný překvapí soupeře už na plno trénujícím Civičem?

Na co si dát u Bohemky pozor:
  • nechybovat pod tlakem pressingu v rozehrávce
  • vyvarovat se ztrátám umožňujícím rychlé brejky Bohemky (zde především pozor na Maška)
  • pohlídat si náběhy hráčů z druhé vlny do zakončení
Co hraje v náš prospěch:

Na naší straně je jednoznačně hráčská kvalita a dobrý vstup do Fortuna Ligy. Přestože jsme v posledním zápase s Příbramí ztratili dva body, výkony týmu a předváděná hra mají stoupající tendenci. Obrana Bohemky není z nejpevnějších a pokud se i v tomto zápase budeme tlačit do zakončení, měli bychom se prosadit.

Kde potřebujeme přidat:

Rozhodně musíme zvýšit efektivitu v zakončení. Nemůžeme si dovolit nevyužít takový počet střeleckých pokusů, jako v minulém zápase. Významný prostor pro zlepšení také opakovaně máme v zakončení standardních situací.

Speciální zápas bude hrát Benjamin Tetteh, který do Sparty před sezónou přestoupil právě z Vršovic. My se na tohoto hráče detailně zaměříme a v rubrice Čistě statisticky vám v příštím týdnu přineseme důkladný rozbor jeho dnešního výkonu.

Zápas ve vyprodaném Ďolíčku začíná dnes v 18:30 a přímým přenosem ho vysílá televizní stanice O2 TV.

Zdroj titulní fotky: AC Sparta Praha

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments