Bude se opakovat „sparťanské jaro“?

Jelikož tento týden nenahráváme podcast, mám potřebu sdělit svůj myšlenkový pochod našim fanouškům alespoň touhle cestou. Už příští týden v pondělí se ale můžete těšit na nový podcast. Doufám, že v něm budeme moct také chválit a Sparta nepředvede podobný výkon jako v neděli v Uherském Hradišti.

Po nedělním výprasku jsem zaznamenal několik poznámek s tím, že se blíží tradiční sparťanské jaro. Tedy výkony ke konci podzimu jdou dolů a vyhodí se trenér po pár prvních jarních kolech. Upřímně doufám, že něco takového na Letné vůbec nikoho nenapadlo a že se tak nestane. To už bychom opravdu klesli na dno, protože jestli nám nepomůže Pavel Vrba, už opravdu nevím kdo.

Než se vrátíme do současnosti, pojďme si mezitím ono sparťanské jaro probrat z nedávné historie. Sezóna 2019-20 a novým trenérem Sparty se stává s velkou pompou Václav Jílek. Na Letné vydržel jen do 17. února, kdy po 21. kole byla Sparta na 5. místě s osmibodovou ztrátou na druhou Plzeň a 21 bodovým mankem na vedoucí Slavii. V zimní pauze jsme přivedli jen Filipa Součka, který ale dohrál sezónu na hostování v Opavě. Vystřídal ho Václav Kotal, který skončil 3. února jen o rok daále. V zimním přestupovém období, jak už asi tušíte, nikdo nepřišel. Neříkám, že byly důvodem ke špatným výsledkům nebo odvolání právě neaktivita na přestupovém trhu. Možná měl být Václav Jílek (nebo i Václav Kotal) odvoláni po zimní části, aby nový trenér měl možnost s týmem být celé přípravné odbobí, říct si, kde by chtěl posílit. Rozhodně ale to, že nepřišla žádná posila ničemu nepomohlo.

I proto tak pevně doufám, že tenhle scénář „sparťanského jara“ na Letné nikoho nenapadl a že se místo toho teď v kancelářích na Letné nebo Strahově úporně výmýšlí, jak tým vhodně doplnit. U nás bohužel totiž nestačí myslet na plán B. Vzhledem k absurdnímu počtu zranění, je třeba myslet na plán C a D. Pokud se nám zraní levý bek číslo jedna na celý podzim, musíme přivést náhradu. Kdybychom ji přivedli, Hancko by hrál stopera, kde je pro nás pořád podle mě nejpřínosnější a nemuseli bychom obranu lepit Štetinou, o kterém víme, že podá dobré výkony jen tehdy, když mu klub a hlavně trenér plně věří.

Klub čeká v zimě zamyšlení nejen nad posílením, ale také nad rozloučením se s některými hráči. Už teď se ukazuje, že prodloužení Vindheima bylo krokem vedle. Smlouva končí také Dočkalovi, Štetinovi a Karlssonovi. Předpokládám, že přijdou opět nabídky na Hložka. Tomáše Rosického a Pavla Vrbu nečeká lehké zimní období.

 

Zdroj titulní fotky: AC Sparta Praha

5 3 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Most Voted
Nejnovější Nejstarší
Inline Feedbacks
View all comments
venous
venous
2 let před

Buďte v klidu, to co si tady myslíme je celému vedení s čele s Tomíkem u zadku. Už jsme si zvykli že pro něho nějaké přestupové okno nic neznamená. Brňák zase má úplně jiné starosti (WHU a koně pro Kelnerovou). A Vrbič ten akorát si vyslechne že máme široký kádr a jestli se mu to nelíbí může jít.