Zpátky na zem!

Máme za sebou těžké utkání v Plzni, kde jsme opět nedokázali zvítězit. Ba ani bodovat. Jistě, v rámci vývoje čela tabulky to ještě není tak špatné, ale…..

Poslední vítězství Sparty z Plzně se datuje do roku 2011. Srpnové utkání sezóny 2011-12 rozhodl dvěma brankami Kweuke a ve sparťanské sestavě nechyběl třeba Jiří Jarošík (na stoperu) nebo Libor Sionko. Ano, už tak dlouho to je, co jsme ve Štruncových sadech naposledy vyhráli. Ale teď už k pátečnímu zápasu.

Připravená Plzeň

Ačkoliv jsme spekulovali, že by se Sparta mohla vrátit ke klasickému 4-4-2 a ze sestavy by se mohl vytratit Plavšič nahrazený Civičem, nestalo se tak. Už od prvních minut bylo ale zřejmé, že Plzeň je na rozestavení  3-5-2 připravená. Po necelé půlhodině hry se naše rozestavení změnilo na 4-4-2, nebo 4-1-4-1 chcete-li. V tu chvíli se opět hra vyrovnala a hrálo se především ve středu pole. Nebylo to hezké fotbalové utkání, spíš opět velký boj. Jako nedávno ve Vítkovicích. 

Sparta byla dopředu bezzubá, Stanciu naprosto eliminovaný skvěle bránícím Procházkou. Plzeň vyrukovala s vysokým presingem, s jakým se naše obranná (trojice) čtveřice zatím nesetkala a rozehrávka vázla. Občas si pro balóny opět sbíhal Kanga, jako na začátku sezóny. To ale mělo za následek, že poté chyběl v přechodové respektive finální fázi před vápnem. Sparta se dostala do dvou šancí a je obrovská škoda, že především Tetteh tu svou nedokázal proměnit. Jinak ale opět předvedl výborný a bojovný výkon. Až bude proměňovat větší procento svých šancí, těžko ho na Letné udrží. Kapitán Šural se rval, ale v solidní šanci opět selhal. Navíc jeho otočka při pokusu o rychlý protiútok, při které se obrana soupeře stačí zformovat už by zasloužila patent. Plavšič byl velmi nevýrazný, prakticky neviditelný. Několikrát teatrálně upadl a přestal hrát. Zaregistroval jsem u něj jednu zajímavou přihrávku, jinak nic. K čemu nám je, že je všude první? Minimálně pro MOL Cup bych dal šanci Civičovi.

Sudí Julínek

Upřímně, měl jsem velký strach z rozhodování v zápase. Zde musím říct, že bylo spoustu špatných rozhodnutí, ale tak nějak na obě strany. Ačkoliv ruka v obličeji Tetteha, který navíc nebyl v držení míče by si jistě červenou kartu také zasloužila. Na druhou stranu zase v první půli nesmírně smrděl zákrok Uroše na Krmenčíka penaltou.

Co je ale k zamyšlení je počet žlutých karet. Sparta jich dostala hned šest, plus červená pro Nica. Ten bude určitě chybět v Polné a pravděpodobně také v Olomouci. O výši jeho trestu se ale ještě bude diskutovat na disciplinární komisi. Za řekněme podobný prohřešek dostal kdysi Bořek Dočkal hned tři zápasy stop. Samozřejmě tomu Limberský přidal, respektive trošku zbrzdil, aby se ujistil, že kontakt s Nicem nastane. Ale to nic nemění na tom, že tohle byla nervově nezvládnutá situace. Do jisté míry pro ní mám pochopení, být na hřišti já, šel bych do sprch už v první půli. Ale je to škoda.

Až moc faulů a žlutých karet

Jak už bylo zmíněno, Sparta si připsala šest žlutých a jednu červenou kartu. Celkově už má v letošní sezóně na svém kontě nelichotivých 32 žlutých karet. Bohužel nevedu statistiku, kolik z nich bylo za diskutování s rozhodčím, ale bude to vysoké procento. Mimochodem v přímém ohrožení zmeškání dalšího zápasu jsou Šural, Costa a Tetteh (3 ŽK). Sparta Vévodí také počtu faulů, a počtu hráčů, kteří už alespoň jednu žlutou kartu letos dostali. A to je v posledních kolech stabilizovaná sestava. Co nutí k zamyšlení je také počet ofsajdů (39). Jen pro srovnání, třeba Slavia jich má 16, ač s jedním zápasem k dobru.

Také jsme neustále neproduktivní z rohových kopů. Podle mojí vlastní statistiky jsme se netrefili z rohu už přes posledních 120 pokusů. Individuální průnik Nica z posledního utkání s Libercem do tohoto výčtu nepočítám, protože nesplňuje kritérium branky vstřelené po centru od rohového praporku a následné hlavičky, nebo dorážky.

Co teď?

Ačkoliv je sumář ze zápasu logicky kritický, není třeba úplně panikařit. Zatím je tabulka hodně vyrovnaná a o mistrovi se bude rozhodovat až v nadstavbě. Máme první prohru, Plzeň už dvě. Teď nás čeká pohár v Polné a výjezd do nevyzpytatelné Olomouce. Jak praví často používaná fráze : musíme jít od zápasu k zápasu a věřit. Nic jiného nám nezbývá.

zdroj grafiky: www.sparta.cz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments