Zápas po pětiměsíční pauze byl znát – Roman Horák

Po téměř pěti měsících vyjel na led v soutěžním utkání devětadvacetiletý Roman Horák. V první lajně tvrdil muziku v prakticky reprezentační sestavě s Řepíkem a Rouskem. 

Sparta měla pomalejší rozjezd a lze říct, že opravdu ji nakopla až vyrovnávací branka na 2:2. V tu chvíli jakoby hráčům někdo vlil do žil extra energii a byli u všech puků dříve. Svou převahu zúročili ještě třikrát, byť dvakrát to bylo do prázdné branky. Jednou se trefil dokonce Matěj Machovský, respektive jeho dotek byl ten poslední ve sparťanském dresu před vlastní brankou Motoru a tudíž je střelcem branky právě on.

Roman Horák v utkání proti Motoru, foto: Vladimír Dobrovolný
Roman Horák v utkání proti Motoru, foto: Vladimír Dobrovolný

Roman Horák si včera nasadil na dres kapitánské céčko, které mu výjimečně pro zápas s Motorem přenechal Michal Řepík. Při tiskové konferenci procházející Lukáš Pech, pokladník týmu, už hlásil, že to má spočítané. Stejně jako Matěj Machovský za premiérovou branku. Horák zapsal dva plusové body ve statistice +/-, branku ani asistenci nepřidal. Po pěti měsících a prvním soutěžním utkání však netřeba nad zkušeným centrem lámat hůl, ostatně led ani teplota nebyla v hale ideální, jak sám Horák přiznal. Na dotaz, jak je se svým výkonem spokojen prohodil po delším nádechu : „Snažím se to teď hlavně udejchat, zápas po pěti měsících je znát. Navíc tu dnes bylo docela teplo, to asi viděli všichni. Vždycky chci dát góla, ale je to začátek. Hlavní je, že jsme vyhráli. Musíme dostat do hry ty správné návyky, abychom byli připraveni na sezónu.“

Roman Horák také vysekl poklonu hostujícímu týmu z Budějovic jehož je odchovancem : „Klobouk dolů, po čtrnácti dnech doma, pár treninků, ale lítali tam hodně a překvapili nás.“ Sparta utkání zvládla 5:2 a aktuálně vede skupinu A se čtyřmi body, přičemž je ale jediným týmem, který odehrál dva zápasy.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments