Zahraniční hráči na Strahově – část druhá

V první díle miniseriálu Cizinci na Strahově jsme si připomněli tyto hráče:

  • Basiru Alhassan
  • Baba Lamine Traore
  • Youssouf Dao
  • Cletus Daho Nombil
  • Zuberu Sharani

Dnes se podíváme na další hráče. Připomínám, že koukáme jen maximálně pět let zpět.

Zinedin Mustedanagić

Ročník: 1998
Pozice: AM
Příchod: 2011
Přišel z týmu: Sloga Bosanska Otoka
Národnost: Bosna a Hercegovina
Agentská skupina v ČR: ISM SPORT (Sašo Župan)
Odehraná utkání ve Spartě: 9 v Juniorské lize za U21
Aktuální tým: FK Sarajevo

„Zizu“ platil za jeden z největších talentů, které jsme měli šanci na Strahově vidět. S odstupem času už můžeme říct, že jeho angažmá ve Spartě ale zkrátka nevyšlo. Velkou překážkou bylo čtyřleté čekání než bude moct hrát, kdy se vymýšlelo spoustu přípravných utkání, jen aby Zizu mohl odehrát nějaký ostřejší zápas. Se svým otcem totiž přicestoval a stal se součástí Sparty už ve 13 letech. Vzhledem k tomu, že Bosna není členem EU, muselo se čekat až do jeho sedmnácti let, aby ho Sparta mohla regulérně zaregistrovat a podepsal tříletou smlouvu. Celkem tak v áčku Sparty zapsal 7 startů, ale dohromady jen 93 minut. Skvěle se předvedl v rámci UEFA Youth League, kde ve čtyřech zápasech zapsal 3+3 kanadské body. Toho času osmnáctiletý v kategorii U19. Dvouleté hostování v Dukle nelze považovat za vyloženě povedené. V klubu sídlícím na Julisce stihl odehrát jen 20 utkání. Sezóna v Ružomberoku pod trenérem Holoubkem byla o poznání lepší, především její druhá část. Jak nám navíc Holas prozradil v podcastu, tato liga svým naturelem je pro Zizua nejlepší. Hraje se hodně nahoru a dolů, neustále v pohybu. Dále však přišlo hostování v Budějovicích, kde odehrál celkem 7 zápasů a následně vzal zavděk hostováním v FK Sarajevo. To bylo s jeho výkony spokojeno a Zizu nakonec po sezóně do Sarajeva přestoupil a nastupuje hlavně jako střídající hráč.

Foto: Sparta.cz
Ahmed Mohamed Abdelkader Radwan

Ročník: 1999
Pozice: AM
Příchod: 2018
Přišel z týmu: El Ahly U19
Národnost: Egypt
Agentská skupina v ČR: Spocs Global Sports (Zíka)
Odehraná utkání ve Spartě: 31 v Juniorské lize, 4 v ČFL za Sparta B
Aktuální tým: ?

Pro jistotu zde uvádíme celé jméno mladého Egypťana, jelikož se občas v médiích, nebo i na webu Sparty objeví jen jedna část Ahmedova jména. Dnes už jednadvacetiletý mladík není na soupisce B týmu, ani jsme ho tu od léta neviděli. Ačkoliv má platnou smlouvu do roku 2022, má podle našich zdrojů povolení hledat si nové angažmá.

Zlí jazykové tvrdí, že Sparta sáhla po „špatném“ Ahmedovi Hamdim, který hrál také za Al Ahly a také reprezentoval Egypt. Kolik je na této domněnce pravdy můžeme jen spekulovat a možná se jí trošku pousmát. Ahmed stihl v Juniorské lize 31 zápasů a vsítil sedm branek. Loni naskočil za béčko do čtyř zápasů, branky nevstřelil. Při tom našlápnuto měl zajímavě. Hned po příchodu stihl i pár tréninků s áčkem, ale šel zpět do Juniorské ligy. Na Strahově také není úplně oblíbený, hraje hodně na sebe, nepracuje pro tým. Různé zvěsti jsou také o jeho náruživém hraní po nocích na PlayStationu. Samotného by mě zajímalo, kde aktuálně je. Podle transfermarketu je pořád hráčem Sparty, stejně tak jako podle Informačního Systému FAČR.

Foto: Sparta.cz

 

Aleksandar Tasić

Ročník: 1998
Pozice: RB
Příchod: 2017
Přišel z týmu: OFK Beograd U19
Národnost: Srbsko
Agentská skupina v ČR: UNIVERSAL TRADE S.R.O (Milan Martinovič)
Odehraná utkání ve Spartě: 26 zápasů v Juniorské lize, 2 zápasy v ČFL za Spartu B
Aktuální tým: ?

Další zajímavý mladý hráč z Balkánu. Tasić přišel těsně před dvojzápasem s Crvenou Zvezdou a byl celkově čtvrtým Srbem ve Spartě (Plavšić, Vukadinović a Maksić). Tasić v roce 2017 podepsal čtyřletý kontrakt, tedy má stále ještě rok ze svého kontraktu, nicméně na webu Sparty jeho jméno nenajdete. Pravděpodobně i on si může hledat nové angažmá.

Podle srbských médií ho Sparta sledovala už na turnaji v Rusku a dále v dalších zápasech mládežnického týmu OFK Belgrad. Tasić přišel s ambicí dostat se do prvního týmu, jak sám řekl srbskému webu Kurir, chtěl na sobě zapracovat, aby se líbil novému trenérovi Stramaccionimu. Na Strahově toho za dva roky moc neodehrál, loni byl na hostování v rámci ČFL ve Slavii Karlovy Vary, ale ani tam se neprosadil a zapsal jediný zápas.

Berin Alić

Ročník: 2000
Pozice: DM, CB
Příchod: 2018
Přišel z týmu: FK Sarajevo U19
Národnost: Srbsko
Agentská skupina v ČR: Neznámý
Odehraná utkání ve Spartě: 1 zápas v Juniorské lize
Aktuální tým: FK Igman Konjic (druhá liga Bosna)

Berin Alić byl vyskautován na CEE Cupu, kde se jevil velmi slušně. Celkově vzato FK Sarajevo zanechalo v Praze velmi dobrý dojem, ostatně Slavia dokonce řešila jeho spoluhráče Djaniho Salčina. Velmi silný ročník, kde už hodně hráčů nastupuje za první tým. Berin přišel na Strahov na roční hostování, vysoký a technicky zdatný fotbalista. Zahraje šestku nebo stopera, nicméně drtivou část tohoto času strávil doma řešením víz. Když přijel zpět na Strahov, stihl jen jeden zápas a byla s ním ukončena spolupráce. Koluje domněnka, že jeho nadváha po návratu ničemu nepomohla. Aktuálně hraje druhou ligu v Bosně.

Foto: Sportske.ba
Kristian Flak

Ročník: 1999
Pozice: LB, RB
Příchod: 2016
Přišel z týmu: Slovan Bratislava U19
Národnost: Slovensko
Agentská skupina v ČR: Spocs Global Sports (Zíka)
Odehraná utkání ve Spartě: 39 zápasů, 9 branek (5 zápasů v ČFL)
Aktuální tým: AC Sparta Praha B

Nadějný levý bek ze Slovenska přišel na Strahov ve svých sedmnácti letech. Začal nastupovat v U19, ale za dvě sezóny stihl jen 5 zápasů. V těch však vstřelil 4 branky! Stihl i tři zápasy v rámci Youth League, kde třeba proti akademii RB Salzburg hrál na pravém bekovi. Ač je levák, zahraje solidně na obou stranách obrany, případně na křídle a na Strahově už hrál i ve středu zálohy.
Bohužel ho loni zpomalilo zranění, které ho vyřadilo prakticky na celou sezónu ze hry. Nyní je však plně připraven v rámci rezervy Sparty a zasáhl už i do jednoho zápasu.
foto: Vladimír Doborovolný, Sparťanské Noviny
Timotej Ziman

Ročník: 2002
Pozice: RB, LB
Příchod: 2018
Přišel z týmu: Spartak Trnava U19
Národnost: Slovensko
Agentská skupina v ČR: NEUSCHL AGENCY, V. Ježdík, E. Neuschl)
Odehraná utkání ve Spartě: 0 zápasů
Aktuální tým: AC Sparta Praha U19

Ve vší úctě k Timovi, tenhle příchod moc nechápu. Přišel z Trnavy, zahraje post levého obránce, ale může hrát i na stoperu. Na prvních testech byl Timotej Ziman ze Spartaku ve Spartě už v létě 2017 a zaujal. Zimní přípravu už Timo absolvoval se Spartou, nicméně čekalo se na administrativní dotažení, které trvalo několik měsíců. V U19 však prostor nedostává. Zatím jsme ho v ostrém zápase neviděli.
foto: Šport.sk

5 4 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
6 Komentáře
Most Voted
Nejnovější Nejstarší
Inline Feedbacks
View all comments
venous
venous
3 let před

Zdravím, skauting hráčů je u nás i díky bráchovi Rosickému je na nulové úrovni. Je s podivem že nemáme nikoho(!) kdo by se tomu věnoval, což je úplně jiné v ostatních našich a hlavně zahraničních klubech. Co třeba Costík? To samé budete psát o Traorém nebo Daovi. Škoda že nemáme Felipeho..!

Milan
Milan
3 let před

Podle Transfermarktu je u Tasice aktuální tým Dobanovci ze 2. srbské ligy