Z Vítkovic se třemi body

Osmé kolo je za námi a Sparta zůstává jako jediný celek Fortuna ligy neporažen. To díky vydřené výhře 1:0 z Vítkovic. Sparta se musela vyrovnat s chybějícím Kangou, který stál za čtyři žluté karty. Naopak do sestavy se vrátil Costa, jak jsme už informovali v před zápasovém článku.

Česká čutaná

Tak přesně takový podtitulek použili na iDnes.cz s reakcí na kvalitu zápasu. Mají pravdu v tom, že kvalitní fotbal se opravdu moc nehrál. Byl to spíš boj o každý míč, ale takové jsou většinou zápasy s Baníkem. Sparta však působila velmi dobře jako celek a v důležitém momentu o třech bodech rozhodl Benjamin Tetteh.

Frýdek – muž zápasu

Oba celky začaly před vyprodaným stadionem hodně opatrně a moc šancí jsme v prvním poločase neviděli. Jen kapitán Šural se dostal k míči ve velkém vápně, ale nevystřelil přesně. Druhý poločas už byl přeci jen zajímavější na útočné akce. Po chybě obránce šel Plavšič sám na Laštůvku, ale bohužel neproměnil. Je to už po několikáté, co mladý Srb nezachoval chladnou hlavu a zakončoval zbrkle. Tak trošku mi tímhle připomíná Sionka. Ač mám Srdjana rád a neodehrál celkově špatný zápas, nebál bych se do příštího zápasu postavit od začátku Vukadinoviče. Na pravé straně zase velmi solidně zahrál Sáček. Mužem zápasu je však jednoznačně Frýdek. Vyhrál velký počet míčů ve středu pole a byl to právě on, kdo poslal precizní přihrávku Benjimu, který zápas rozhodl.

Jistá obrana

Obraná čtveřice zahrála velmi kompaktně. Především stoperské duo a Costa byli hodně vidět. Nita v důležitém okamžiku předvedl výborný zákrok a podržel svůj tým. Ostrava se vlastně ani nedostala do vyložené šance.

Tři body cestují do Prahy a nutno dodat, že zaslouženě. Sparta byla lepší, fotbalovější a proměnila svou šanci. Gratulujeme!