Z utajení rovnou na Plzeň

ilustrační obrázek

Po dlouhých týdnech bez fotbalu se zítra, ve středu 27/5/2020, opět rozjíždí česká nejvyšší soutěž. Sparta do ní vstupuje atraktivním duelem s jedním z největších konkurentů, Viktorií Plzeň. S jakými očekáváními budeme k tomuto duelu směřovat? Těžko říci. Neznámých je vícero.

Pro řadu fotbalových příznivců bude už jen velmi nezvyklé koukat na zápas, který bude bez fanoušků. Třeba pro mě jsou fanoušci jedním z hlavních důvodů, proč na stadion chodím. Atmosféra. Emoce. Tyhle věci lze přes televizní kamery jen stěží přenést. V momentě, kdy nejenže člověk na stadionu není, ale současně ani necítí život kolem hřiště, bude schopný zápas prožívat s podobnou intenzitou? Vzpomenu-li na např. zápas s Trabzonsporem, pak v mých očích byl i takto důležitý zápas bez fanoušků poloviční. Jaké to bude zítra?

Přípravné zápasy v utajení

S jakou formou můžeme čekat, že tým nastoupí do zápasu? Nakolik se na hráčích podepsala pauza? Je opravdu tolik zraněných, jak naznačují fotky z přípravných zápasů? Spoustu otázek. V tuto chvíli málo jasných odpovědí. Vzhledem k tomu, že Sparta odehrála všechny zápasy za zavřenými dveřmi, lze v tuto chvíli jen těžko hodnotit sportovní formu. Co ale můžeme hodnotit, a osobně jsem tuto věc nesl velmi nelibě, je samotný fakt, že přípravné zápasy byly fanouškům nedostupné. Ani o sestavách jsme pořádné informace nedostali.

Jaký byl záměr? Zapracovat nové hráče do sestavy? Změnit rozestavení? Ať již to bylo cokoliv, lze si jen těžko představit, že by se informace o těchto věcech nedostaly k realizačnímu týmu soupeře. Vzhledem k množství zainteresovaných osob na jednom zápase, které nám byly v poslední době několikrát přepočítávány díky současné koronavirové krizi, mi utajení těchto věcí přijde jako velmi nepravděpodobné. Nezapomeňme, že v našem fotbalovém prostředí se nejen hráči, ale i realizační týmy (v tomto případě našich soupeřů) navzájem dobře znají a jsou v pravidelném kontaktu.

Ve výsledku na všem tedy pravděpodobně tratil jen divák, fanoušek. Doufejme, že se jednalo jen o ojedinělou situaci a v budoucnu budeme mít možnost i přípravné zápasy opět sledovat ať již na živo nebo alespoň přes stream.

Nezbývá nám také nic jiného než věřit, že trenér Václav Kotal během těchto zápasů dokázal tým připravit natolik, abychom v následujícím zápase uspěli. Vzhledem k tomu, že zápasy jsme sledovat nemohli, je to v tuto chvíli spíše jen přání, než očekávání postavená na nějakých základech.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Most Voted
Nejnovější Nejstarší
Inline Feedbacks
View all comments
Jarda Š.
Jarda Š.
3 let před

Tak tým nebyl dostatečně připraven, protože v začátku zápasu přenechal hostům iniciativu, čímž je dostal do sedla a po hrubce v obraně, kdy proti Kalvachovi nikdo nevystoupil, i do vedení. Zlepšení ve druhé půli nestačilo ani na bod, protože tam byly další nedorazy v obraně a z toho gól Baaguela.