Z tiskové konference před startem jara

Tomáš Rosický

Na Letné dnes proběhla tisková konference za účasti sportovního ředitele Tomáše Rosického, trenéra Václava Kotala a generálního ředitele Františka Čupra, kteří odpovídali na otázky novinářů.

Tomáš Rosický:

Na naši otázku, co Tomášovi nejvíce na podzim chybělo a kde očekává největší posun na jaře, zmínil, že především absence v obraně. Ty rozbily hned na začátku sezóny plánovanou ideální jedenáctku. Chce vidět větší trpělivost v rozehrávce, lepší držení míče, což se tolik nedařilo na konci podzimu.
🏷 Ohledně Michala Trávníka: “S nikým v kontaktu aktuálně nejsme.” U Dominika Holce zájemci jsou. “Je potřeba aby chytal, ale pořád platí, že ho v týmu chceme.” Pokud by tak nyní odešel, bylo by to určitě jen na hostování.
😷 “Martin Minčev to měl těžké, dvakrát ho zasáhla korona, měl kondiční deficit. Nyní už si zvykl na nároky naší ligy, kondiční problémy nejsou. Jen musí plnit taktické pokyny od trenérů.”
🤞🏻 Martin Vitík zůstává samozřejmě v kádru. “Jan Fortelný si přivezl menší zranění stehenního svalu z Teplic, líbil se nám, ligu hrát v pohodě může. Jestli za Spartu? To bude na něm.”

Václav Kotal:

Trenér je spokojený s tím, jak hráči vstřebali rozestavení se třemi stopery, ale hlavní problém jsou zranění. “Vypadla nám spousta hráčů ze základního rozestavení. Potřebujeme se dostat do stavu, kdy tito hráči mohou hrát pravidelně.”
👊 “S absencí Lukáše Štetiny, Adama Hložka a nyní i Ladislava Krejčího ml. nám chybí soubojoví hráči.”
🚑 Wiesner dostal šanci, jevil se velmi dobře, ale zranil se. “Má problém s hamstringem, uvidíme podle rozsahu natržení, ale nějakou dobu nám bude určitě chybět.”
💪🏻 Trávník i Karabec se zapojili do tréninku, možná budou připraveni už v Ostravě.
📈 „V přípravě jsme se snažili zaměřit na přípravnou fázi, zakládání útoku. Ke ztrátám ve středu hřiště – “čas je krátký, ale snažili jsme se na tom zapracovat.”

František Čupr:

“Účetní výsledky nebyly schváleny valnou hromadou, tedy částka, která proběhla médii je aktuálně spekulace. Ale ano, dosáhli jsme finanční ztráty, která ale nemá žádný dopad na chod klubu nebo na financial fair play. Rekonstrukce na Strahově pokračují podle plánu, kolem června 2021 se očekává ukončení této rekonstrukce a na hráče a realizační týmy čeká top zázemí. Pokud se nestane něco nečekaného, v tomto účetním období bude výsledek pozitivnější, než v tom loňském i díky financím z evropských pohárů.”

Do jarní části sezóny vstoupí Sparta zápasem v Ostravě v neděli od 18:30. 

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments