Z Anglie pomoc nepřijde. Odchody, změny a loučení s Letnou

Michal Špit & David Bičík

Kdo nám pomůže do Evropy? Týmy z Anglie ne. Odchod Martina Frýdka, konec kariéry Davida Bičíka a další změny v kádru k začátku přípravy na novou sezónu. Noví trenéři brankářů a noví lékaři. Rozhovory s Bořkem Dočkalem a Tomášem Sivokem. Souhrn novinek okolo Sparty. 

Z Anglie pomoc nepřijde

Po nedělním závěrečném kole Premier League je jasné, že ani Manchester United, ani Wolves nejsou kluby, kterým bychom měli v srpnu v dohrávané Evropské lize fandit. Přímo do základní skupiny EL nás posune s jistotou výhra Leverkusenu a šanci má také AS Řím, které dvě kola před koncem italské Serie A drží na kvalifikační pozici pro příští ročník čtyřbodový náskok před ve formě hrajícím AC Milán.
Předkola evropských pohárů se letos vzhledem k situaci kolem koronaviru odehrají pouze jednokolově, roste tak faktor náhody a i když se s větou o vykopání pohárů z následujícího tweetu dá částečně souhlasit, bylo by dobré se předkolům vyhnout.

Martin Frýdek opouští Spartu

Velkou část jara se řešilo, zda Martin Frýdek bude pokračovat i na podzim ve Spartě a zda podepíše smlouvu, jejíž nabídka ležela na stole už od zimy. Nakonec se cesty hráče, jemuž nemůžou přijít na jméno fanoušci soupeře a rozporuplné reakce budil občas svými zkraty i u vlastních příznivců, a Sparty rozchází. Jeho kroky povedou nejspíš do zahraničí, skloňuje se hlavně Turecko. Děkujeme za všechny roky na Letné a hodně štěstí v další kariéře, Martine.

Čibi se loučí, ale neodchází

David Bičík, který poslední sezóny plnil na Letné roli trojky, ale z nedávné doby má lví podíl například na tažení Sparty Evropskou ligou v sezóně 2015/2016, ukončil aktivní hráčskou kariéru, ale ve Spartě bude pokračovat i nadále. Ze Sparty totiž na vlastní žádost odchází Mario Galinovič, který měl dosud na starosti trénink brankářů, a nahradí ho v této roli právě David Bičík společně s Michalem Špitem, kterého Sparta přetáhla Jablonci.
Ke změně dochází také v lékařském týmu. Sparta už během posledních měsíců navázala spolupráci s Ústřední vojenskou nemocnicí ve Střešovicích a její služby bude využívat i nadále. Věřme, že to přispěje k dalšímu zlepšení situace a zmenšování marodky Sparty, se kterou měli v posledních letech na Letné problém, na jehož řešení se podílí mimojiné Ben Ashworth, kterého Tomáš Rosický přivedl z Arsenalu.

Změny v kádru

V pátek se začátkem přípravy Sparta zveřejnila prozatímní soupisku.
Tu si celou můžete prohlédnout níže.

Dávid Hancko má hostování prodloužené do konce července a na Letné tak nastoupil do tréninku. Sparta s Fiorentinou stále řeší jeho transfer, ale vzhledem ke stále ještě běžící Serii A se hlavních jednání možná teprve dočkáme.

Guélor Kanga do tréninku nenastoupil a na stole má nabídku na prodloužení smlouvy o jeden rok s opcí na rok další. A to se i podle jeho vyjádření v instagramovém rozhovoru se Srdjanem Plavšičem zdá být zásadním. Peníze údajně nejsou problém, ale Kaku očekává přímo dvouletou smlouvu.

Václav Drchal odchází s největší pravděpodobností po dlouhém zranění hostovat do Mladé Boleslavi. Matěj Pulkrab v nejbližší době podstoupí další operační zákrok. Vojtěch Vorel přestoupil do Českých Budějovic s možností zpětného odkupu Spartou.

Ondřej Zahustel, Jiří Kulhánek a Uroš Radakovič ve Spartě nejspíš pokračovat nebudou a jejich budoucnost se bude řešit formou přestupu nebo hostování.

Bořek Dočkal už vyhlíží novou sezónu

Letenský kapitán se v rozhovoru, který si můžete přečíst na webu Sparty, ještě ohlédl za svým zraněním achilovky a přerušením ligy kvůli koronaviru, ale zároveň hlásí, že pro něj krátké volno po sezóně nebylo problém, je odpočatý a už se těší na hřiště.
Také se vyjádřil ke změnám, kterými prochází sparťanský kádr: „Mám pocit, že všichni, co ve Spartě jsme, víme navzájem, co od sebe očekávat. Během jara se tady utvořilo jádro týmu, ustálila se sestava, která byla úspěšná a vytvořila pevné základy. Pokud ty základy budou držet, na určitých postech se ten kádr povede zkvalitnit, vytvořit větší konkurenci, tak to vnímám směrem k nové sezoně pozitivně.“

Tomáš Sivok o kariéře

„Dodneška mi z toho běhá mráz po zádech. Byla to událost i pro tátu, který je celoživotní sparťan a má doma sparťanské povlečení nebo bačkory.“
Tak mluví sparťan Tomáš Sivok o svém přesunu na Letnou v osmnácti letech z Českých Budějovic. Hodně obsáhlý rozhovor s bývalým reprezentantem si můžete přečíst na iSport Premium.

4 4 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Most Voted
Nejnovější Nejstarší
Inline Feedbacks
View all comments
Jarda Š.
Jarda Š.
3 let před

Když se chceme prosadit v EL, tak taky musíme být schopni se do ní dostat přes kvaldu. A snad se nebude opakovat smůla z loňska, kdy nám los přidělil do 3. předkola nejtěžšího možného soupeře.